وزیر راه بیان كرد:

تدوین طرح جامع سواحل مكران در چارچوب 12 محور و 38 محرك اقتصادی

تدوین طرح جامع سواحل مكران در چارچوب 12 محور و 38 محرك اقتصادی به گزارش زمین دار شو وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت سواحل مكران اظهار داشت: طرح جامع سواحل مكران در چارچوب 12 محور و 38 محرك اقتصادی تدوین شده است كه با اجرایی شدن آنها چهره این استان تا 10 سال آینده متفاوت خواهد شد.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا- محمد اسلامی در نشست بررسی مشكلات و مسائل سیستان و بلوچستان با اشاره به وضعیت ساخت راه آهن زاهدان - چابهار اضافه كرد: این طرح مهم زیربنایی استان هم در چارچوب 8 قطعه در حال انجام می باشد كه برای آن سه سال زمان پیش بینی شده است.
وزیر راه در ادامه بیان كرد: از آنجایی كه منابع به اندازه ای نیست كه طرح ها را در این استان شتاب دهیم ؛ تلاش می نماییم منابع متنوعی به استان اختصاص دهیم كه تحركی در پیشرفت طرح ها به وجود آورد.
وی اظهار داشت: هم اینك 10 هزار میلیارد تومان طرح توسط این وزارتخانه در استان سیستان و بلوچستان درحال اجراست.
اسلامی با اشاره به حادثه خیز بودن جاده های سیستان و بلوچستان اظهار داشت: با عنایت به اهمیت مساله راه در این استان مناقصه بزرگراه زاهدان - خاش برگزار شده است.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: دو هفته قبل اعلام كردم كه از چابهار تا زاهدان در نقاط پر خطر كار جهادی صورت گیرد تا حوادث جاده ای كاهش پیدا كند.
وی ادامه داد: برای این طرح مهم چهار هزار میلیارد تومان بودجه نیاز است كه امیدواریم بتوانیم با جذب سرمایه گذار به آن سرعت بخشیم.
وی اظهار داشت: مشكل باند دوم فرودگاه زاهدان هم بزودی برطرف می گردد و این باند تا دهه فجر مشكلی نخواهد داشت.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مشكل حاشیه نشینی در سیستان و بلوچستان اظهار داشت: حاشیه نشینی در شهرستان های زاهدان و چابهار از اهمیت زیادی برخوردار می باشند.
اسلامی اضافه كرد: برای طرح باز آفرینی شهری و رفع مشكل حاشیه نشینی در این استان به بنیاد مسكن ابلاغ لازم داده شده است.
وی اظهار داشت: ستاد اقتصاد مقاومتی سیستان و بلوچستان هفته گذشته تشكیل شده كه در آن برای رفع مشكلات این استان 16 محور مصوب شده است كه بزودی در دستور كار قرار می گیرد.
1397/10/12
14:40:30
5.0 / 5
4733
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک