تولید بتن و چسب عایق گرما و سرما و رطوبت از صدف كوهی

تولید بتن و چسب عایق گرما و سرما و رطوبت از صدف كوهی زمین دار شو: گروهی از محققان یكی از شركت های فناور با استفاده از ماده معدنی كربنات كلسیم فسیلی علاوه بر تولید بتن سبك، به فرمولاسیون چسبی برای دیوار چینی های سفالی و بتن سبك رسیدند و به قول این محققان این محصولات علاوه بر كاهش هزینه های مصرف، عایق رطوبت، سرما، گرما و صدا باز هستند.محمدزمان سلامتی، مجری طرح در گفت وگو با ایسنا در این باره اظهار نمود: در مطالعات انجام شده، "بتن سبك پایه سیمانی" و "چسب" (PVG) كاشی و سرامیك تولید كردیم.

وی پایه تولید چسب و بتن سبك را كربنات كلسیم فسیلی (صدف كوهی) دانست و اضافه كرد: كربنات كلسیم فسیلی یك ماده معدنی استثنایی و یكی از پركاربردترین مواد شناخته شده است. این محصول خالص ترین نوع كلسیم در طبیعت است؛ چراكه این ماده معدنی از تجمیع سنگ و سخت شدگی پوسته و اسكلت صدف ها و شكم اختتام و سرپایان تشكیل شده است.

سلامتی افزود: پودر صدف معدنی دارای كاربردهای وسیع در صنعت برای تولید بلوك بتنی و حوزه دام و طیور برای استخوان سازی و انعقاد خون دام و طیور و خصوصاً در گاوهای شیری و مرغ های تخم گذار است.

این محقق با اشاره به اینكه بلوك بتنی سبك و چسب سرامیك بر پایه كربنات كلسیم فسیلی تولید شده است، اشاره كرد: بلوك های سبكی كه هم اكنون در كشور به تولید رسیده است، پایه آهكی دارند؛ ولی در این تحقیقات بتن سبك پایه سیمانی دارد.

محقق این طرح، مقاومت در مقابل آب و رطوبت را از مزایای این بتن نام برد و تصریح كرد: از آنجایی كه كربنات كلسیم یكی از مقاوم ترین و سخت ترین تركیبات موجود بر روی كره زمین است، از این رو تیم تحقیقاتی ما به فرمولاسیون تولید قطعات بلوك سبك با استفاده از این ماده معدنی به جای استفاده از ماسه بادی و ماسه سیلیسی با مقاومت بالاتر رسیدند.

وی وزن مخصوص این بتن سبك را ۶۵۰ تا ۷۰۰ كیلوگرم در یك متر مكعب آن دانست و اظهار نمود: این بتن یك چهارم وزن بتن های معمولی را دارد، ولی نسبت به بتن های سبك پایه آهكی در هر یك متر مكعب، ۱۰۰ كیلوگرم وزن بیشتر دارد؛ البته از مقامت بالایی در مقابل آب و رطوبت برخوردار می باشد.

سلامتی، عایق ۱۰۰ درصدی سرما و گرما و صدا، صرفه جویی در مصرف فولاد ۳۰ تا ۳۵ درصد و كاهش وزن سازه ای ساختمان، مقاومت بالا در مقابل آتش و حذف مصرف گچ، خاك و آستر سیمان را از دیگر قابلیت های این بتن سبك نام برد.

وی همین طور به جزئیات چسب پودری پایه سیمانی اشاره نمود و اظهار داشت: چسب PVG علاوه بر سیمان، حاوی سایر افزودنی های مورد نیاز است و تركیبات این مواد موجب چسبندگی بسیار مناسب برای اجرای دیوارهای سبك، بتن سبك، سفال و كاشی است.

سلامتی اشاره كرد: تابحال سفال دیوارها با استفاده از چسب بر روی دیوار چیدمان نمی شدند، بلكه از مصالح سنتی استفاده می شد؛ ولی چسب پودر پایه سیمان از آنجایی كه دارای قابلیت جذب بالای آب است، می توان از آن خصوصاً برای دیوار چینی های سفال و آجری و همین طور نصب كاشی و سرامیك بهره برد.

این محقق با اشاره به اینكه این چسب قابل كاربرد در مناطق مرطوب است، افزود: به صورت تقریبی برای دیوارچینی هر یك متر مكعب بلوك بتن سبك مقدار ۲۵ كیلوگرم چسب كافی است.

وی قدرت چسبندگی بالا برای قطعاتی كه قدرت جذب آب بیشتری دارند، عایق رطوبتی بسیار بالا و اجرای انواع سنگ ها و سایر قطعات تزئینی خصوصاً سفال و بلوك سیمانی را همچون مزایای این چسب نام برد.

سلامتی اشاره كرد: استفاده از این چسب صرفه جویی در مصرف آب را به همراه دارد.
1397/10/20
13:07:00
5.0 / 5
5062
تگهای خبر: راه , ساختمان , سازه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک