وزیر راه و شهرسازی:

مردم برای تهیه مسكن در فشار هستند

مردم برای تهیه مسكن در فشار هستند به گزارش زمین دار شو وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: تعادل عرضه و تقاضای مسكن بهم خورده و بر قشر متوسط پائین جامعه برای تهیه مسكن فشار می آید.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، محمد اسلامی در نشست بررسی مشكلات مسكن مهر پرند با اشاره به اینكه شهر جدید پرند بعنوان صفحه ایمن به لحاظ زمین شناسی و همجواری با قطب های اقتصادی و كسب و كار همچون فرودگاه امام خمینی (ره) شناخته می شود، اظهار داشت: این شهر باید بعنوان یكی از شهرهای جدید موفق ظاهر شود. هیچ توجیهی پذیرفتنی نیست كه شهر جدید پرند به اهدافش نرسد.
وی با تاكید بر اینكه باید بر مبنای طرح مصوب در توسعه این شهر حركت و طرح ها طبق برنامه زمان بندی تكمیل شود، اضافه كرد: مردمی كه چشم انتظار دریافت واحدهای مسكونی خود هستند، باید از این چشم انتظاری بیرون بروند.
وزیر راه و شهرسازی اظهارداشت: ۱۳۸۰۰ واحدی كه مقرر است تا آخر امسال تكمیل شود را تا آخر امسال با سرعت به آخر برسانید و مردم عید نوروز را در واحدهای خود مستقر شوند. فرماندار شهرستان رباط كریم هم دستگاه های خدمات رسان را موظف به عرضه خدمات و انشعابات به این واحدها كند.
وی با اشاره به اینكه پرند شهر پیش قراول در شهرسازی ریل پایه در كشور است، افزود: خط متروی فرودگاه امام خمینی به شهر جدید پرند و همینطور ایستگاه جدید تبادلی خط ۳ متروی تهران با قطار حومه ای پرند اتفاق خوبی است كه باید اجرای آنها با سرعت پیگیری شود. همینطور دسترسی پرند به آزادراه های پیرامونی هم افزایش یابد.
وی با تاكید بر اینكه به هیچ وجه جمعیت پرند نباید از حداكثر مصوب تجاوز كند، اظهار داشت: مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری در مورد آستانه تحمل پذیری تهران در سالهای گذشته رعایت نمی شد و در نتیجه شاهد شرایط زیست محیطی فعلی پایتخت هستیم كه نباید این وضعیت در پرند تكرار شود. بعنوان مثال به هیچ عنوان نباید تعداد واحدهای مسكونی مشاركتی پرند از ۱۵ هزار واحد فراتر رود.
اسلامی با تاكید بر اینكه برای تعادل بخشی به قیمت مسكن باید شرایط عرضه مسكن تسریع و تسهیل شود تا تعادل عرضه و تقاضا به هم نخورد، خاطرنشان كرد: هم اكنون این تعادل بهم خورده است و به قشر متوسط به پائین جامعه برای تهیه مسكن فشار می آید.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه كیفیت زندگی در پرند هم باید متفاوت باشد و از نظر فرهنگی ارتقاء یابد، اظهار داشت: مراقب باشیم تا ناهنجاری ها از نقطه های دیگر به پرند منتقل نشود. به خصوص كه مقرر است منطقه آزاد فرودگاه امام خمینی (ره) بارگزاری سنگینی از نظر صنایع تولید شود كه برای حفظ كیفیت زندگی در پرند باید فضاهای فرهنگی در این شهر برای حضور خانواده ها تقویت شود. همینطور سرانه های بهداشتی و درمانی هم ارتقا یابد.

1397/10/21
21:54:31
5.0 / 5
4208
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , راه , سرعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک