كار و تعاون در هفته ای كه گذشت

قول وزیر كار به كارگران هفت تپه

قول وزیر كار به كارگران هفت تپه به گزارش زمین دار شو مهم ترین خبرهای این هفته حوزه كار و تعاون به پیش شرط های واگذاری سرخابی ها، پیگیری مطالبات كارگران هفت تپه توسط وزیر كار، ایجاد بانك جامع اطلاعات تعاونی ها و اختصاص بودجه هزار میلیارد تومانی برای اشتغال و كارآفرینی اختصاص داشت.به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی این هفته در مصوبه ای با اختصاص ۱، ۰۰۰ میلیارد تومان برای پشتیبانی از نوسازی و بهسازی بنگاه های تعاونی و ایجاد اشتغال موافقت كردند.

پیش از این در بخش درآمدی بودجه به دولت اجازه داده شده بود بدهی ناشی از عدم اجرای بند ۲ ماده ۲۹ قانون اجرای سیاست های كلی اصل ۴۴ قانون اساسی از سال ۱۳۸۷ تابحال را از راه فروش سهام دارایی های مالی تأمین كند و در بخش هزینه ای هم مقرر شد تا این درآمد به منظور پشتیبانی از نوسازی و بهسازی بنگاه های تعاونی و ایجاد اشتغال و كارآفرینی در بخش تعاون در چارچوب افزایش سرمایه بانك توسعه تعاون هزینه شود.

وزیر كار كه این هفته به اهواز سفر كرده بود در جمع كارگران نیشكر هفت تپه حضور یافت و قول پیگیری مطالبات و درخواست های كارگران شركت كشت و صنعت نیشكر هفت تپه را به آنها داد.

مطالبات و قراردادهای موقت كارگران، حل مشكلات تولید و نوسازی و اورهال كارخانه همچون موضوعاتی بود كه شریعتمداری در این سفر مورد پیگیری قرار داد.

امضای تفاهم نامه ۲ میلیون دلاری میان ایران و هند در حوزه كارآفرینی همچون رویدادهای هفته جاری بود.

به باعث این تفاهم نامه كه میان مدیرعامل صندوق كارآفرینی امید و رئیس مؤسسه توسعه كارآفرینی هند به امضا رسید، مقرر است مركز تخصصی كارآفرینی كسب و كارهای خرد و كوچك میان ایران و هند راه اندازی شود كه برگزاری دوره های تخصصی آموزشی، تبادل دانش برای شناسایی ظرفیت های كارآفرینی، اجرای برنامه های توسعه كارآفرینی و تأمین مالی خرد همچون دستوركارهای این مركز است.

هند یكی از موفق ترین كشورها در توسعه كسب و كارهای خرد و كوچك به حساب می آید و استفاده از تجربیات این كشور در توسعه كارآفرینی، سیستم تأمین مالی كسب و كارهای خرد و كوچك خصوصاً در مناطق روستایی و كم برخوردار در ایران مؤثر خواهد بود.

تاكید معاون وزیر كار بر سهیم شدن هواداران باشگاه استقلال و پرسپولیس در واگذاری سرخابی ها از دیگر خبرهایی بود كه این هفته منتشر شد.

آنطور كه محمد كبیری گفته الگوی واگذاری سرخابی ها به سبك اسپانیایی و مشابه رئال مادرید خواهد بود و زمان دقیق واگذاری را وزارت ورزش و سازمان خصوصی سازی باید اعلام كنند.

به اعتقاد معاون وزیر كار واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس مستلزم اجرای پیش شرط هایی است و اگر بنای جدی برای واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس وجود داشته باشد، هواداران هم باید در مدیریت و فرایند واگذاری سرخابی ها سهیم باشند.

این هفته از بانك جامع اطلاعات تعاونی ها رونمایی گردید.

بانك جامع اطلاعات تعاونی های كشور با هدف ایجاد زیرساخت اولیه و بسترسازی برای دریافت اطلاعات تعاونی ها راه اندازی شده و با عنایت به رویكرد اتاق تعاون ایران در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، ایجاد یك بانك اطلاعاتی جامع از اتحادیه ها و تعاونی های كشور امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

این بانك اطلاعاتی، مدیریت اطلاعات تمامی اتحادیه ها، تعاونی ها و اتاق های تعاون كشور را در خود جای داده و طراحی، تولید و راه اندازی بانك جامع اطلاعات تعاونی های كشور مطابق با اقلام اطلاعاتی"سامانه شناسه ملی اشخاص حقوقی كشور" در آن دیده شده است.

توصیه یك مشاور كسب و كار به جویندگان كاری كه ریسك پذیر نیستند اما به آغاز یك كسب و كار علاقه دارند این است كه از كسب و كارهای خرد و خانگی شروع كنند كه با پنج میلیون تومان و مبالغ كمتر هم قابل راه اندازی هستند.

آنطور كه مسلم خانی گفته، داشتن ایده مهمترین عامل راه اندازی یك كسب و كار است و داشتن ایده های فراوان نشانه خوبی برای آغاز كارآفرینی است.

وی معرفی و فروش محصولات از راه سایت ها و شبكه های اجتماعی را به افرادی كه تمایل به فروش صنایع دستی و یا ابزار و تجهیزات پزشكی دارند سفارش كرد.
1397/12/10
19:58:28
5.0 / 5
4242
تگهای خبر: اشتغال , بانك , راه , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک