افزایش قیمت بلیت اتوبوس برخلاف دستور سازمان حمایت!

افزایش قیمت بلیت اتوبوس برخلاف دستور سازمان حمایت! به گزارش زمین دار شو در حالی سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولید كنندگان اعلام نموده است كه قیمت بلیت های داخلی در سفرهای ریلی، زمینی و هوایی با افزایش همراه نخواهد بود، اما اعلام شده قیمت بلیت اتوبوس از ۲۵ اسفندماه سال جاری با افزایشی ۲۰ درصدی همراه می باشد.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، اخیرا عباس تابش – رئیس سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولید كنندگان – با تاكید بر این كه قیمت بلیت های داخلی در سفرهای ریلی، زمینی، هوایی نسبت به سال قبل تغییری نداشته است، اعلام نمود كه به سازمان هواپیمایی هم تذكر داده شده تا قیمت ها نسبت به شهریورماه هیچ تغییری نداشته باشد و هرچه سریع تر هم تكلیف پروازهای چارتری تعیین شود. نكته قابل اشاره در ارتباط با این صحبت ها اما عدم افزایش قیمت بلیت قطار و هواپیما در نوروز سال ۱۳۹۸ و افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت اتوبوس از ۲۵ اسفندماه سال جاری است.

بلیت هواپیما
طبق اعلام سازمان هواپیمایی كشوری و انجمن شركت های هواپیمایی قیمت بلیت هواپیما در نوروز ۱۳۹۸ افزایش نخواهد یافت و هم اكنون هم برنامه ای برای افزایش قیمت بلیت ها در سال ۱۳۹۸ وجود ندارد و دامنه نرخ بلیت پروازهای داخلی خطوط هوایی كشور مطابق با آنچه در آذرماه سال ۱۳۹۷ تعیین شده است برای نوروز سال ۱۳۹۸ اعمال خواهد شد.
متقاضیان پرواز می توانند از راه سایت شركت های هواپیمایی و آژانس های مسافرتی نسبت به بلیت سفر خود اقدام نمایند و اگر قصد دارند بلیت خویش را از راه سایت های اینترنتی خرید كنند حتماً باید با راستی آزمایی نسبت به معتبر بودن سایت مربوطه اطمینان حاصل نمایند و بلیتی با قیمت بالاتر از نرخ تعیین شده در سایت انجمن شركت های هواپیمایی و سایت شركت های هواپیمایی كشوری خریداری نكنند و هرگونه تخلف در این رابطه را از راه مراجع مختلف مربوطه پیگیری نمایند.

بلیت قطار
در مورد قیمت بلیت قطار در نوروز سال ۱۳۹۸ باید تصریح كرد كه طبق اعلام راه آهن قیمت بلیت های پیش فروش شده از تاریخ ۲۴ اسفندماه سال ۱۳۹۷ تا ۱۶ فروردین ماه سال آتی كه معادل ۱۰ هزار نفر صندلی بوجود آمده است افزایش قیمتی نخواهد داشت. قیمت بلیت قطار از سال ۱۳۹۴ تا ۱۳۹۷ هیچ گونه افزایش قیمتی نداشته و در تیرماه سال جاری با مجوز كارگروه ستاد تنظیم بازار افزایش ۱۰ درصدی پیدا كرد و قیمت بلیت قطار در روزهای نوروز پیش رو افزایش قیمتی نخواهد داشت. متقاضیان بلیت قطار هم در صورت مشاهده هرگونه تخلف با اطلاع به نهادهای نظارتی تعیین شده می توانند مبحث را به صورت شبانه روزی گزارش كنند تا با متخلفان برخورد شود.

بلیت اتوبوس
نكته قابل تأمل اما مبحث مربوط به قیمت بلیت های داخلی در سفرهای زمینی است كه طبق گفته رئیس سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولید كنندگان نباید با افزایش قیمتی نسبت به سال قبل همراه باشد. اخیرا پیش فروش نوروزی بلیت اتوبوس شروع شده كه طبق اعلام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای كشور با افزایش ۲۰ درصدی از ۲۵ اسفندماه سال جاری همراه خواهد بود.
نكته دیگر در مورد افزایش قیمت بلیت اتوبوس این كه قیمت ها در سال آتی بعد از ایام نوروز كاهش پیدا نمی كند و به صورت یكپارچه در طول سال با افزایش ۲۰ درصدی همراه خواهد بود. مسأله ای كه طبق سالیان گذشته به گونه دیگری اعمال می شد و بعد از افزایش قیمت در نوروز شاهد كاهش قیمت ها بعد از این ایام بودیم و مجدداً قیمت ها از تابستان با رشد همراه می شد.
حال پرسش مطرح شده این است كه علیرغم اعلام رئیس سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولید كنندگان در خصوص اینكه بلیت های داخلی در سفرهای زمینی نسبت به سال قبل با تغییری همراه نیست، به چه علت شاهد افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت اتوبوس از تاریخ ۲۵ اسفندماه سال جاری هستیم و آیا این سازمان می تواند از افزایش قیمت ها ممانعت به عمل آورد؟1397/12/14
14:48:52
5.0 / 5
3900
تگهای خبر: پرواز , جاده , حمل و نقل , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک