یك مقام مسئول خبر داد؛

سود ۱۸ درصدی سازنده از پروژه محله سیروس

سود ۱۸ درصدی سازنده از پروژه محله سیروس زمین دار شو: سرپرست شركت عمران و بهسازی شهری ایران اظهار داشت: در پروژه ۱۰۰ واحدی محله سیروس تهران سازنده در انتها ۲ سال ساخت و ساز اصل سرمایه به همراه ۱۸ درصد سود را از فروش واحدها بر می دارد.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، هوشنگ عشایری در حاشیه مراسم كلنگ زنی ساخت پروژه ۱۰۰ واحدی محله سرویس تهران در جمع خبرنگاران تصریح كرد: برای نخستین بار در كشور برنامه بازآفرینی شهری را برای ۳۳۴ محله تدوین كردیم كه سالانه ۲۵ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز دارد.
وی ادامه داد: این میزان سرمایه گذاری در ۴ محور ساخت و توسعه زیربناها، روبناها و مسكن و همینطور توانمندسازی ساكنان محله های هدف هزینه می گردد. نقش دولت در این سرمایه گذاری ۳ به ۸ است. یعنی سرمایه ای كه دولت به این مورد خواهد پرداخت، اهرمی مطلق بوده و با سرمایه گذاری سالانه ۷ هزار میلیارد تومان در محلات هدف نوسازی می تواند در تامین مالی ۲۵ هزار میلیارد تومان نقش آفرینی كند.
سرپرست شركت عمران و بهسازی شهری ایران اضافه كرد: یكی دیگر از اتفاقات تازه ای كه با این پروژه رقم خورد تغییر رویكرد در ساخت و ساز مسكن از پروژه محور به محله محور است. در گذشته در محلات هدف، واحدهای فرسوده را دولت خریداری و تسطیح می كرد اما پروژه ای در آن اجرا نمی شد.
عشایری ادامه داد: ولی در رویكرد جدید، دولت از این اراضی بهره برد و در صورت تصویب در لایحه بودجه سال آینده به صورت قانون درخواهد آمد. بر مبنای این پیشنهاد در لایحه بودجه ۹۷، اراضی در اختیار توسعه گران قرار داده شده و بدون آنكه نفعی به دولت برسد، سازنده اقدام به ساخت مسكن خواهد نمود.
سرپرست شركت عمران و بهسازی شهری ایران تصریح كرد: ۲۵ هزار واحد مسكونی ظرفیت ساخت و ساز در اراضی متعلق به دولت می باشد كه در بافت فرسوده واقع شده و شامل ۴۰ شهر و ۱۰۰ محله می گردد.
وی ادامه داد: به استانها هم ابلاغ گردیده تا بین یك هفته تا یك ماه تاخیر نسبت به كلنگ زنی پروژه محله سیروس تهران اقدام به ساخت و ساز در این شهرها كند و آن را در اختیار توسعه گران قرار دهد.
عشایری در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در مورد نحوه طراحی و متراژ واحدهای پروژه ۱۰۰ واحدی محله سیروس تهران تصریح كرد: این واحدها شبیه هم نبوده و بسته به بافت محله تغییر می كند. واحدهای این پروژه از ۶۵ تا ۱۱۰ متر مربع متغییر است ضمن اینكه عرضه خدمات عمومی و ساخت فضای سبز و باز برای تعامل مردم هم در آن دیده شده است.
سرپرست شركت عمران و بهسازی شهری ایران درباره نظریه زمین صفر برای واگذاری به سازندگان و ساخت و ساز در بافت های فرسوده تصریح كرد: قرار نیست زمین صفر به مفهوم حذف قیمت زمین و كاهش قیمت مسكن باشد بلكه سرمایه گذاران ترغیب می شوند كه تا در بافت سرمایه گذاری كنند. در این صورت سرمایه گذار قیمت ساخت را از خریدار دریافت می كند و به این مفهوم نیست كه پول زمین پس داده می گردد بلكه دولت انتفاعی در آن ندارد.
وی اضافه كرد: زمین صفر به این مفهوم است كه دولت سودی عایدش نخواهد شد و اگر قرار باشد دولت از واحدهای تولید شده برای خود بردارد این كار را انجام نمی دهد. بلكه پیمانكار صرفا ۱۸ درصد سود ساخت می گیرد. به این معنا كه سازنده هزینه سرمایه گذاری به همراه ۱۸ درصد سود خویش را از قیمت فروش واحدها برخواهد داشت.

1396/10/13
22:39:49
5.0 / 5
4574
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک