در گزارش زمین دار شو اعلام شد؛

۳شهیدومصدوم درانفجار خط آهن خواف-هرات، حفاظت كارگران با پلیس افغان

۳شهیدومصدوم درانفجار خط آهن خواف-هرات، حفاظت كارگران با پلیس افغان به گزارش زمین دار شو معاون ساخت راه آهن شركت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل كشور از شهادت یك نفر و مصدومیت دو تن دیگر از عوامل پیمانكار پروژه راه آهن خواف - هرات اطلاع داد.عباس خطیبی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره جزئیات انفجار پروژه خط آهن خواف-هرات در خاك افغانستان اظهار داشت: بخشی از این پروژه به طول ۶۰ كیلومتر از مرز شمتیغ در خاك ایران تا هرات در خاك افغانستان ایجاد می شود كه روز گذشته برخی از همكاران ما در شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور همراه با برخی از عوامل پیمانكار دسته دوم پروژه برای بازدید از این خط آهن وارد افغانستان شده بودند.
وی افزود: در حین بازدید با عنایت به شرایط منطقه كه توسط گروه های تروریستی در داخل خاك افغانستان ناامن شده، یك مین بر سر راه خودروی عوامل پیمانكار منفجر شد كه در اثر آن دو نفر مصدوم و یك نفر به شهادت رسیدند، ولی به خودروی همكاران ما در شركت ساخت صدمه ای نرسید.
معاون ساخت راه آهن شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور، با اشاره به اینكه قرار بود این پروژه در چند ماه آینده تكمیل شود، اضافه كرد: احتمال دارد این اتفاق در روحیه نیروهای پیمانكار اجرای این پروژه در بخش برون مرزی تأثیر داشته باشد.
این مقام مسئول اضافه كرد: با سفارت ایران در افغانستان رایزنی كرده ایم كه در زمان ساخت این خط آهن به علت وجود مشكل ناامنی در بعضی مناطق راه اندازی پروژه، نیروهای پلیس افغانستان، عوامل اجرایی راه اندازی این خط آهن را همراهی كنند.
خطیبی تاكید كرد: گفته می شود نیروهای طالبان در این منطقه فعالان عمرانی پروژه را هر از گاهی با مشكلاتی روبرو می كنند. بر طبق این گزارش، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران هم حادثه تروریستی مین گذاری در راه راه آهن خواف - هرات كه منجر به شهادت و جراحت چند تن از اتباع ایرانی و افغانستانی شاغل در این پروژه شد را به شدت محكوم و با خانواده شهدا و مجروحین ایرانی و افغانستانی این حادثه ابراز همدردی كرد. موسوی اضافه كرد: بررسی ابعاد این حادثه و كمك به مداوای مجروحان بلافاصله شروع شده است.

1398/03/01
18:03:53
5.0 / 5
4192
تگهای خبر: حمل و نقل , راه , راه آهن , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک