معاون رئیس جمهور:

طرح سازمان برنامه وابستگی بودجه به نفت را به ۱۰ درصد می كاهد

طرح سازمان برنامه وابستگی بودجه به نفت را به ۱۰ درصد می كاهد به گزارش زمین دار شو رئیس سازمان برنامه و بودجه از طرح ۲۴ برنامه ای با هدف كاهش وابستگی بودجه سالانه به نفت امسال تا سقف ۱۰ درصد اطلاع داد.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، محمدباقر نوبخت بامداد امروز در جریان بازدید از قطعه یك آزادراه تهران شمال، درباره كاهش وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی تصریح كرد: یك طرح ۲۴ برنامه ای در چهار محور طراحی شده و در شورایعالی هماهنگی اقتصادی سران قوا به تصویب رسید كه بعد از تائید مقام معظم رهبری، لازم الاجرا خواهد بود. در این طرح مقرر است منابع جایگزین درآمدهای نفتی، به تدریج اعلام گردد. از این ۲۴ برنامه، ۱۱ برنامه امسال و ۱۳ برنامه هم در سال ۹۹ عملیاتی خواهد شد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه اضافه كرد: با تكمیل این ۲۴ برنامه، وابستگی بودجه به نفت را به تدریج كاهش داده و نهایتاً قطع می نماییم.
وی تاكید كرد: در بودجه امسال برای آنكه از نوسانات نفتی رهایی یابیم، در تلاشیم میزان وابستگی به درآمدهای نفتی حداكثر ۱۰ درصد باشد.
معاون رئیس جمهور درباره پروژه های عمرانی اظهار داشت: روز گذشته ۲۵ هزار میلیارد تومان اوراق اسناد خزانه برای طرح های عمرانی اختصاص دادیم كه اختصاص این میزان بودجه ظرف سه ماه در سال های گذشته بی سابقه بوده است. سال قبل ۵۴ هزار میلیارد تومان در طول تمام سال، برای بودجه های عمرانی اختصاص یافت كه نسبت به سال پیش از آن ۳۰ درصد رشد داشت.
نوبخت با تاكید بر اینكه اختصاص بودجه به پروژه های عمرانی، بر مبنای اولویت بندی خواهد بود، خاطرنشان كرد: قرار نیست بودجه ها را به صورت قطره چكانی میان همه پروژه ها توزیع نماییم بلكه امسال با صرفه جویی ۶۲ هزار میلیارد تومان، منابع بودجه ای را به پروژه های اولویت دار مانند آزادراه تهران- شمال اختصاص داده ایم. در سال های گذشته هزاران میلیارد تومان برای این آزادراه هزینه شد اما مردم تابحال چیزی مشاهده نكرده اند.
وی درباره درخواست قوه قضائیه برای تخصیص اعتبار با هدف جذب نیرو اظهار داشت: نمی توان از یكسو بحث صرفه جویی را بیان كرد و از جانب دیگر انتظار داشت، تشكیلات توسعه یابد اما قوه قضائیه برای توسعه تشكیلات خود، بهانه پیشگیری از اطاله دادرسی را دارد. با این وجود جز از راه اولویت بندی و سهمیه بندی، نمی توانیم كاری پیش ببریم.
نوبخت در مورد پروژه های مسكنی سال جاری خاطرنشان كرد: امسال راه اندازی ۱۰۰ هزار واحد مسكونی در بخش بافت فرسوده را در برنامه داریم و این غیر از طرحی است كه برای ساخت ۱۰۰ هزار واحد دیگر شامل ۵۰ هزار واحد مسكونی در روستاها و ۵۰ هزار واحد مسكونی حمایتی در شهرها ساخته خواهد شد.
وی درباره اشتغال هم اظهار داشت: تا آخر سال ۹۸ طی ۸ برنامه، ۹۸۸ هزار فرصت شغلی ایجاد می شود كه بخش زیادی از آن در حوزه مسكن می باشد. سازمان برنامه و بودجه با تك تك دستگاه ها همچون وزارت راه و شهرسازی برای ساخت مسكن، وزارت جهاد كشاورزی برای تولید محصولات گندم، پرورش ماهی در دنیا و محصولات باغی و وزارت صنعت، معدن و تجارت توافقنامه امضا نموده است تا این ۹۸۸ هزار فرصت شغلی ایجاد شود.
به گفته معاون رئیس جمهور، ۲۰ درصد اول منابع لازم برای ایجاد این ۹۸۸ هزار شغل به دستگاه های اجرایی داده شده و ما هم اكنون از دستگاه های مربوطه مطالبه گر هستیم و وزارت راه و شهرسازی باید بگوید با ۲۰ درصد تخصیصی تابحال چه تعداد واحد مسكونی ساخته شده است.

1398/03/22
15:15:31
5.0 / 5
4307
تگهای خبر: اشتغال , دستگاه , راه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک