ایجاد بیشتر از ۳۰۰۰ شغل تعاونی در خرداد امسال

ایجاد بیشتر از ۳۰۰۰ شغل تعاونی در خرداد امسال به گزارش زمین دار شو در خرداد ماه امسال ۲۱۷ شركت تعاونی و چهار اتحادیه با عضویت بیشتر از ۵۰۰۰ نفر در كشور تشكیل شده و برای ۳۱۱۸ نفر اشتغال بوجود آورده است.به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، گزارش های به دست آمده از سامانه جامع آمارهای ثبتی وزارت تعاون نشان داده است كه طی خرداد ماه امسال، تعداد ۲۱۷ شركت تعاونی و چهار اتحادیه تشكیل و ثبت شده اند كه با داشتن ۵۵۴۳ نفر عضو برای بیشتر از ۳۱۱۸ نفر اشتغال زایی كرده اند.

بیشترین تعداد تعاونی تشكیل و ثبت شده متعلق به استان های فارس و خراسان رضوی و عمدتاً در گرایش فعالیت های صنعتی و كشاورزی بوده است.

تعاونی های با گرایش فعالیت ساختمان با ۱۵۲۹ نفر و تعاونی های عمده فروشی و خرده فروشی با ۱۴۶۹ نفر دارای بیشترین تعداد اعضا هستند و بیشترین تعداد شاغلان هم در گرایش تعاونی های كشاورزی و صنعت است.

مقایسه عملكرد خرداد ۱۳۹۸ نسبت به اردیبهشت ۱۳۹۸

تعداد تعاونی های ثبت شده در خرداد ماه سال جاری ۲۱۷ واحد بوده كه در مقایسه با ۲۳۳ واحد تعاونی ماه گذشته، كاهشی معادل هفت درصد را نشان داده است. تعداد اعضا هم كاهشی معادل شش درصد و تعداد فرصت شغلی، كاهشی معادل ۳۳ درصد را به دنبال داشته است.

مقایسه عملكرد خرداد ۱۳۹۸ نسبت به خرداد ۱۳۹۷

در حالی كه تعداد تعاونی های ثبت شده در خرداد ماه سال جاری ۲۱۷ واحد بوده، این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل كه ۳۶۰ واحد بوده كاهشی معادل ۴۰ درصدی را به همراه داشته كه سبب شده تعداد اعضا هم ۳۱ درصد و تعداد فرصت های شغلی ۴۵ درصد كاهش پیدا كند.

به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، هم اكنون بیشتر از ۹۸ هزار شركت تعاونی با ۱.۷ میلیون نفر فرصت شغلی در گرایش های مختلف عمران، مسكن، مصرف، اعتبار، خدمات، كشاورزی، تولیدی و توزیعی فعالیت می نمایند. در بند دوم اصل ۴۳ قانون اساسی و قانون تعاون مصوب سال ۱۳۷۰ ایران، مأموریت بخش تعاون، ایجاد اشتغال برای كسانی است كه قادر به كار هستند اما سرمایه كافی در اختیار ندارند.

باوجود پایین بودن سهم بنگاه های كوچك و متوسط در تولید ناخالص داخلی كه ناشی از بنگاه داری بخش دولتی و شبه دولتی در كشور است، شبكه تعاونی ها در كشور می توانند نقش مهمی در فرآیند رشد و توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال ارزان قیمت در چارچوب بنگاه های كوچك و SME ایفا كنند.
1398/04/14
15:20:18
5.0 / 5
4462
تگهای خبر: اشتغال , تولید , خدمات , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک