در حاشیه جلسه دولت مطرح شد؛

واكنش وزیر راه و شهرسازی به ادعاها درباره سلطان مسكن

واكنش وزیر راه و شهرسازی به ادعاها درباره سلطان مسكن زمین دار شو: وزیر راه و شهرسازی به ادعای یكی از نمایندگان مجلس درباره اینكه یك نفر 700 یا 2500 خانه دارد واكنش نشان داد.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، محمد اسلامی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت درباره اظهارات یك نماینده در خصوص اینكه یك نفر ۷۰۰ منزل در شهر ری و دیگری ۲۵۰۰ منزل در تهران دارد اظهار نمود: از كسی كه این آمار و اطلاعات را می دهد باید سوال شود كه منبع اطلاعاتش كجاست. كسی كه این اطلاعات را می دهد باید منبع اطلاعاتی خود و مستند خودرا هم بگوید.
وی در پاسخ به این پرسش كه آیا شما این اطلاعات را تكذیب می كنید اشاره كرد: من نه تكذیب می كنم نه تأیید ولی نمی گردد با افكار عمومی بازی كرد و در جامعه تشویش به وجود آورده باید ببینم این منبع اطلاعات كجاست.
وزیر راه و شهرسازی درباره اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی بیان كرد: خانه های خالی عاملی شده است كه منابع كشور را در تله قرار داده، اگر این منابع در مدار باشند و مورد استفاده قرار گیرند به رونق تولید در بخش مسكن كمك می كنند. برای اجرای این قانون باید سیستم اطلاعات دقیق وجود داشته باشد اما وظیفه ما در این قانون پیش بینی نشده است. ما در حال تلاش هستیم تا سیستم های موجود اطلاعاتی را به هم متصل نماییم تا سازمان امور مالیاتی بتواند از آن استفاده نماید. در تلاشیم امسال این سیستم اطلاعاتی را ایجاد نماییم.
وی در پاسخ به این پرسش كه دولت برای كمك به مستأجران چه اقدامی انجام داده است؟ اشاره كرد: در تاریخ هیچگاه دولت در این عرصه دخالت نكرده است ولی ما در اصلاحیه ماده ۵۳ قانون مالیات مستقیم در مورد تبصره ۱۱ اقدام نموده ایم و مشوق هایی برای صاحبخانه هایی كه مراعات مستأجران را می كنند در نظر گرفته ایم. مثلاً صاحبخانه هایی كه اجاره های دو ساله می بندند، معافیت های مالیاتی شامل حال آنها می شود. این اصلاحیه در كمیسیون اقتصادی دولت در حال بررسی است.
منبع:

1398/04/20
13:56:57
5.0 / 5
4507
تگهای خبر: تولید , راه , سیستم , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک