مهمترین اخبار كار و تعاون در هفته جاری

بیشتر از ۴۱ هزار دانشجو، مشاوره شغلی گرفتند

بیشتر از ۴۱ هزار دانشجو، مشاوره شغلی گرفتند به گزارش زمین دار شو مهم ترین عناوین خبرهای این هفته حوزه كار و تعاون به تمدید ثبت نام در جشنواره كارآفرینان برتر، ایجاد سامانه مدیریت هوشمند توزیع كالاهای اساسی، آغاز هفته ملی مهارت و افتتاح ۱۳ مركز سنجش مهارت در هفت استان اختصاص داشت.به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، این هفته محمدرضا كرباسی معاون اقتصاد و امور بین الملل اتاق تعاون ایران از ایجاد سامانه مدیریت هوشمند توزیع كالاهای اساسی در كشور اطلاع داد و اظهار داشت: با راه اندازی این سامانه بهسازی شبكه توزیع و آسان سازی مسیر دریافت كالا امكانپذیر شده و توزیع كالاها به شكل آسان و هدفمند صورت می گیرد.

وی اظهار داشت: هم اكنون بخش تعاون دارای ۶۰۰۰ فروشگاه زنجیره ای تعاونی در سطح كشور است كه بیشتر از چهار میلیون خانوار را شامل می شود و طراحی این سامانه به برنامه ریزان كشور برای توزیع كالا از راه شبكه توزیع تعاون كمك خواهد نمود.

سامانه مدیریت هوشمند توزیع كالاهای اساسی (مهتا) به تازگی در مراسم روز جهانی تعاون و گرامیداشت بیست و پنجمین سال تاسیس اتاق تعاون ایران رونمایی گردید.

۳۱ تیرماه سال جاری همزمان با آغاز هفته ملی مهارت بود و به این مناسبت ۱۳ مركز سنجش مهارت در ۷ استان كشور به بهره برداری رسید.

سلیمان پاك سرشت معاون وزیر كار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای در مراسم افتتاح این مراكز اظهار داشت: به مناسبت هفته ملی مهارت ۱۳ مركز سنجش مهارت جوار كارگاهی و بین كارگاهی در هفت استان تهران، البرز، آذربایجان شرقی، كردستان، فارس، خراسان شمالی و هرمزگان به بهره برداری رسیدند.

وی از جذب بیشتر از ۴۰ درصد مهارت آموزان به بازار كار اطلاع داد و اظهار داشت: با همكاری معاونت پژوهشی وزارت علوم ۲۸ مركز دانشگاهی را با عنوان مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی برای دانشجویان و فارغ التحصیلان راه اندازی كردیم.

آنطور كه رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای گفته سال قبل بیشتر از ۴۱ هزار نفر از دانشجویان و فارغ التحصیلان از دوره های آموزش و مشاوره شغلی بهره مند شدند.

به قول پاك سرشت، پارسال ۴۱ هزار و ۵۸۷ نفر از دانشجویان و فارغ التحصیلان دوره های آموزش و مشاوره شغلی را گذرانده اند.

پاك سرشت همینطور از مهارت آموزی ۱۲۶ هزار و ۹۱۲ نفر از سربازان اطلاع داد و اظهار داشت: ۷۰ هزار نفر از سربازان دوره های آموزش مهارتی را گرفته و موفق به دریافت گواهینامه مهارتی شده اند.

تمدید ثبت نام جشنواره كارآفرینان برتر از دیگر خبرهای این هفته بود.

بر اساس اعلام دفتر توسعه كارآفرینی و بهره وری نیروی كار وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، ثبت نام سیزدهمین جشنواره كارآفرینان برتر تا ۲۰ مرداد ماه جاری تمدید گردید.

رویكرد سیزدهمین جشنواره كارآفرینان برتر شناسایی و معرفی بنگاه های غیردولتی است كه نوآوری آنها منجر به رشد و توسعه شده است.

جشنواره كارآفرینان برتر بر مبنای بررسی اطلاعات و داده های رشد بنگاه ها و از راه داوری های تخصصیِ مجازی و میدانی برگزار می گردد و كارآفرینان تا ۲۰ مرداد ماه فرصت دارند جهت شركت در این رقابت در سامانه كارآفرینان برتر به نشانی www.karafarinanebartar.ir مراجعه و مراحل ثبت نام خویش را تكمیل كنند.

پیش از این مدیركل توسعه كارآفرینی و بهره وری نیروی كار وزارت كار، عضویت در اتاق فكر كارآفرینی استان و عضویت در باشگاه كارآفرینان برتر كشور را همچون مزایای پیشبینی شده برای كارآفرینان برتر منتخب در جشنواره عنوان كرده بود.
1398/05/04
14:07:57
5.0 / 5
4201
تگهای خبر: بهره برداری , راه , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک