جدیدترین قیمت خرید وام مسكن

جدیدترین قیمت خرید وام مسكن به گزارش زمین دار شو قیمت هر ورق از اوراق تسهیلات مسكن بانك مسكن در این روزها در محدوده ۴۴ تا ۴۶ هزار تومان است؛ به صورتی كه هزینه وام مسكن بعلاوه جعاله برای زوج های غیر تهرانی ساكن در شهرهایی با جمعیت بیش تر از ۲۰۰ هزار نفر، حدود ۹ میلیون تومان می شود. این مبلغ برای زوج های تهرانی هم ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، در آخرین روز معاملاتی فرابورس ایران در این هفته قیمت هر ورق از اوراق تسهیلات مسكن از در حدود قیمت ۴۵ هزار تومان داد و ستد شد. بعنوان نمونه امتیاز تسهیلات مسكن خرداد ماه ۱۳۹۸ حدود ۴۴ هزار و ۹۰۰ تومان داد و ستد شد و قیمت هر ورق از اوراق تیر ماه ۱۳۹۸، ۴۵ هزار و ۱۰۰ تومان بود.
مدتی است كه قیمت اوراق تسهیلات مسكن بانك مسكن چندان نوسان ندارد و در حد ۴۴ تا ۴۶ هزار تومان داد و ستد می شود. در نتیجه با عنایت به اینكه قیمت هر ورق از اوراق مسكن در این روزها عمدتاً در محدوده ۴۵ هزار تومان است در این گزارش با همین رقم به بررسی هزینه وام مسكن می پردازیم.
بر این اساس زوج های تهرانی برای دریافت وام ۱۰۰ میلیون تومانی مسكن باید ۲۰۰ برگه تسهیلات مسكن خریداری كنند. آنها باید ۹ میلیون تومان صرف خرید ۲۰۰ برگ كنند. به این مبلغ با احتساب ۲۰ میلیون تومان وام جعاله كه بابت آن باید ۴۰ برگ تسه خریداری شود، یك میلیون و ۸۰۰ هزار تومان اضافه می شود. در نتیجه در مجموع باید برای دریافت وام ۱۲۰ میلیون تومانی مسكن حدود ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان صرف شود.
همینطور زوج های غیر تهرانی كه در شهرهایی با جمعیت بیش تر از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت زندگی می كنند، می توانند تا سقف ۸۰ میلیون تومان وام بگیرند كه برای گرفتن این مبلغ باید ۱۶۰ ورق بهادار خریداری كنند. با این حساب باید هفت میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بابت خرید این اوراق بپردازند كه با احتساب یك میلیون و ۹۶۰ هزار تومان برای خرید اوراق وام جعاله در مجموع برای دریافت وام ۱۰۰ میلیون تومانی باید ۹ میلیون تومان پرداخت كنند.
علاوه بر این، زوج های ساكن در سایر شهرهای با جمعیت زیر ۲۰۰ هزار نفر می توانند برای گرفتن ۶۰ میلیون تومان وام مسكن ۱۲۰ برگ بهادار خریداری كنند كه باید پنج میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بابت خرید اوراق بپردازند.
هم چنین برای دریافت ۲۰ میلیون تومان دیگر بابت وام جعاله هم باید یك میلیون و ۸۰۰ هزار تومان پرداخت كنند كه در مجموع برای وام ۸۰ میلیون تومانی هفت میلیون و ۲۰۰ هزار تومان از جانب زوجین باید پرداخت گردد.
مجردهای تهرانی هم می توانند تا سقف ۶۰ میلیون تومان و غیر زوج هایی كه در مراكز استان های بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارند تا سقف ۵۰ میلیون تومان و در نهایت غیر زوج های ساكن در سایر مناطق تا سقف ۴۰ میلیون تومان وام دریافت نمایند كه به ترتیب هر كدام باید ۱۲۰، ۱۰۰ و ۸۰ برگ بهادار اوراق تسهیلات مسكن را از فرابورس ایران خریداری كنند.
با این حساب مجردهای تهرانی باید برای خرید این اوراق، پنج میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، افراد ساكن در مراكز استان بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت مبلغ چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و افراد گروه سوم مبلغ سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان پرداخت كنند. البته در صورت تمایل برای دریافت وام ۲۰ میلیون تومانی جعاله باید مبلغ یك میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دیگر هم بپردازند.
اوراق تسهیلات مسكن قابلیت معامله در فرابورس ایران را دارد و ارزش اسمی هر برگ پنج میلیون ریال است. مدت اعتبار اوراق تسه حداكثر تا دو دوره شش ماهه قابل تمدید است.
این اوراق با عنایت به این كه چقدر تا زمان اعتبارش باقی مانده، دارای قیمت متفاوتی است. در صورتیكه مدت اعتبار این اوراق به اتمام رسیده و دارنده اوراق از تسهیلات آن استفاده نكند، نماد معاملاتی آن متوقف خواهد شد و وجوه پرداختی دیگر به دارنده اوراق بازپرداخت نخواهد شد.1398/06/01
01:01:30
5.0 / 5
4495
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک