مدیرعامل راه آهن به زمین دار شو اعلام كرد:

آمادگی برای سفرهای ریلی زائران اربعین، مذاكره با پاكستانی ها

آمادگی برای سفرهای ریلی زائران اربعین، مذاكره با پاكستانی ها به گزارش زمین دار شو مدیر عامل شركت راه آهن جمهوری اسلامی ایران اعلام نمود: برای خدمت رسانی به زائران اربعین آمادگی كامل داریم و با طرف پاكستانی نیز برای جابه جایی مسافران اربعین از پاكستان تا كربلا نیز مذاكره دو جانبه ای داشته ایم.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، هر ساله در ماه محرم و صفر، تعداد زائران عتبات عالیات افزایش قابل ملاحظه ای نسبت به دیگر بازه های زمانی پیدا می كند و در اربعین به بالاترین مقدار خود می رسد. زائران از خیلی از كشورها به كربلا سفر می كنند و نمود اصلی آن پیاده روی میلیونی آنها طی سال های اخیر از شهرهای مختلف به خصوص از نجف تا كربلاست.
سعید رسولی - معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شركت راه آهن جمهوری اسلامی ایران - درباره برنامه این شركت در جهت جابه جایی مسافران و زائران كربلا به ایسنا اظهار داشت: آمادگی كاملی جهت راه اندازی قطار تهران-كربلا و قم-كربلا كه سال های قبل هم آنرا تجربه كرده بودیم، داریم و در جهت خدمت رسانی به زائران خارجی هم با مقامات پاكستانی مذاكراتی داشتیم و اعلام آمادگی كردیم تا بتوانیم زمینه سفر ریلی زائران این كشور را به عتبات عالیات در روزهای اربعین فراهم نماییم.
وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اینكه آیا زائران پاكستانی مستقیما به كربلا می روند؟ اضافه كرد: به علت ساخته نشدن مسیر شلمچه-بصره، زائران پاكستانی تنها این بخش از مسیر را كه حدود ۳۰ كیلومتر است، از وسیله نقلیه دیگری استفاده می نمایند اما پاكستانی ها از ایستگاه میرجاوه با قطار پاكستانی به زاهدان می آیند، از زاهدان با قطار ایرانی تا مرز ایران و عراق می روند، در مرز با استفاده از ماشین مسیر ۳۲ كیلومتری را تا ایستگاه بصره می روند و نهایتا از بصره تا كربلا هم از قطار استفاده می نمایند.
مدیرعامل شركت راه آهن تصریح كرد: آمادگی كامل برای خدمت رسانی به همه زوار ایرانی و غیر ایرانی وجود دارد و از هفته ها قبل هماهنگی های لازم برای تسهیل سفر زائران انجام شده است اما جزئیات آنرا، به محض مشخص شدن به اطلاع مردم می رسانیم.
به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، خط ریلی ۳۴ كیلومتری شلمچه تا بصره بعنوان یكی از گلوگاه هایی است كه می تواند راه ابریشم را تكمیل كند اما همچنان این خط ریلی به علل مختلف ساخته نشده است. البته عباس خطیبی - معاون ساخت وتوسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه های شركت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل- در اینباره به ایسنا گفته بود كه در حال مذاكره با طرف عراقی و عرضه پكیج كامل از سرمایه گذاری مان هستیم و در صورت تایید در مدت زمان كوتاهی راه آهن شلمچه - بصره ایجاد می شود.
منبع:

1398/06/07
15:10:59
5.0 / 5
4082
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک