فقط بلیتهای اكونومی!

برخورد با گران فروشان بلیت هواپیما، به شرط عرضه سند

برخورد با گران فروشان بلیت هواپیما، به شرط عرضه سند به گزارش زمین دار شو معاون سازمان هواپیمایی اعلام نمود كه تا كنون هیچ گزارشی در خصوص گرانفروشی بلیت هواپیما در سفرهای داخلی و خارجی نداشته ایم و هیچ سندی هم در ارتباط با تخلف ایرلاین ها به دست ما نرسیده است، اما اگر مردم بلیتی كه گران تر از آنچه باید به آنها فروخته شده را به ما عرضه كنند، متخلف یا متخلفان را به دستگاه های قضایی و نظارتی معرفی می نماییم.


مرتضی دهقان - معاون هوانوردی و بین الملل سازمان هواپیمایی كشوری – در گفتگو با ایسنا در پاسخ به اینكه چرا به قول برخی مخاطبان، بلیت هواپیما در مواردی افزایش قیمت غیر قانونی و خارج از عرف دارد؟ اظهار داشت: خبرهایی كه به تازگی درباره افزایش قیمت بلیت هواپیما یا گران فروشی منتشر می شود، هیچ كدام واقعیت ندارد؛ چون كه تابحال هیچ سندی در این زمینه مانند تصویری از بلیت هواپیمای مورد نظر منتشر نشده است.
وی با اشاره به اینكه به نظر می آید بعضی از این اخبار مغرضانه منتشر می شود، اضافه كرد: تابحال هیچ گزارشی در خصوص گران فروشی بلیت پروازهای داخلی یا خارجی نداشته ایم و اگر مردم با هر تخلفی در این زمینه مواجه گشتند، به سازمان هواپیمایی شكایت كنند تا متخلفان را به دستگاه های نظارتی و قضایی معرفی نماییم.
معاون هوانوردی و بین الملل سازمان هواپیمایی افزود: هر كسی كه شاهد گرانفروشی بلیت هواپیما بالاتر از نرخ مصوب اعلام شده در سایت سازمان هواپیمایی بوده، به این سازمان رجوع و در سامانه حقوق مسافر، شكایت خویش را با مستندات ثبت كند. در صورت ثبت این شكایت اساسا با شركت هواپیمایی یا آژانس هواپیمایی متخلف برخورد خواهیم كرد و آنرا به دستگاه های نظارتی مانند سازمان تعزیرات حكومتی معرفی خواهیم كرد.
دهقان تصریح كرد: مردم باید به این نكته دقت كنند كه فقط بلیتهای پروازی اكونومی مشمول قیمت گذاری بوده و شركت فروشنده موظف به رعایت نرخ نامه انتشار یافته از جانب سازمان هواپیمایی است و سایر بلیتها مثل بیزینس و فرست كلاس شامل این قاعده نمی گردد.
به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، بعد از انتشار نرخ نامه جدید بلیت هواپیما در ابتدای تابستان امسال، اخباری در خصوص گران فروشی بلیت هواپیما در شبكه های مجازی و از جانب برخی مخاطبان مطرح شده بود. سازمان هواپیمایی بعنوان دستگاه حاكمیتی متولی در زمینه نظارت بر ایرلاین ها و تخلف و گرانفروشی احتمالی آنها وظیفه پیگیری و نظارت برای پیشگیری و پیشگیری از تضییع حقوق مردم را برعهده دارد.1398/06/12
14:42:32
5.0 / 5
4004
تگهای خبر: پرواز , دستگاه , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک