یك مقام مسئول در بنیاد مسكن خبرداد؛

ثبت نام 4300 نفر در طرح اقدام ملی تولید مسكن

ثبت نام 4300 نفر در طرح اقدام ملی تولید مسكن به گزارش زمین دار شو یك مقام مسئول در بنیاد مسكن اظهار داشت: استان كرمان بعنوان شهر پایلوت ثبت نام از متقاضیان طرح اقدام ملی تولید مسكن را شروع كرده كه تا امروز بیشتر از ۴ هزار و ۳۰۵ نفر در سامانه ثبت نام كرده اند.به گزارش زمین دار شو به نقل از وزارت راه و شهرسازی، اباذر جابری با اشاره به اینكه ثبت نام متقاضیان طرح اقدام ملی تولید مسكن در استان كرمان از ۶ شهریور امسال ساعت ۸ بامداد در سامانه «آباد» آغاز شد، اظهار داشت: متقاضیان در روز اول می توانستند در این سامانه برای ساخت و تولید مسكن ثبت نام كنند، ولی به علت استقبال زیاد متقاضیان، درخواست تمدید آن عرضه كه خوشبختانه امروز با آن موافقت شد.
وی افزود: ثبت نام متقاضیان طرح ملی تولید مسكن در ۷۰ شهر زیر ۱۰۰ هزار نفر استان كرمان، به جز شهر كرمان صورت گرفته و ثبت نام متقاضیان به اوج خود رسیده است، به صورتی كه تا ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه دهم شهریور حدود ۴ هزار و ۳۰۵ نفر ثبت نام كرده اند.
مدیر كل برنامه ریزی و تحقیقات مسكن شهری بنیاد مسكن اضافه كرد: سهمیه استان كرمان از ۱۰۰ هزار سهمیه، ۲ هزار واحد است كه پس از پایش تمامی ثبت نام كنندگان، ۲ هزار نفر می توانند در این طرح حضور داشته باشند.
مدیر كل برنامه ریزی و تحقیقات مسكن شهری بنیاد مسكن با اشاره به اینكه متقاضیان باید دارای سه شرط همچون فاقد مسكن باشند، متاهل و یا سرپرست خانوار باشند و سابقه سكونت در محل و یا استان را داشته باشند، اظهار داشت: پس از ثبت نام متقاضیان در ۲ دسته قرار می گیرند، همچون ۲۰ درصد از آنها جزو متقاضیان دارای زمین و ۸۰ درصد از آنها جزو متقاضیان فاقد زمین محسوب می شوند.
جابری اظهار نمود: پس از استان كرمان ۱۰ استان دیگر در فاز بعدی برای ثبت نام اعلام می شود و پس از آن ثبت نام استان های باقیمانده شروع می شود.
مدیر كل برنامه ریزی و تحقیقات مسكن شهری بنیاد مسكن بیان كرد: سهمیه بنیاد مسكن از ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسكونی طرح اقدام ملی تولید مسكن ۱۰ هزار واحد است و استان كرمان بعنوان پایلوت ثبت نام از متقاضیان خویش را شروع كرده است.
وی درباره تسهیلات متقاضیان هم اظهار داشت: امكان دارد بعضی از متقاضیان فاقد مسكن، اما دارای زمین باشند؛ كه این افراد خود مالك محسوب می شوند در نتیجه می توانند تسهیلات ۷۵ میلیون تومانی به مدت ۲ سال دوره مشاركت ساخت و با بازپرداخت ۱۲ سال قسط و نرخ سود ۱۸ درصد دریافت كنند؛ البته در تلاش هستیم كه نرخ سود این تسهیلات را كاهش دهیم.


منبع:

1398/06/15
11:55:24
5.0 / 5
4405
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک