وزیر اقتصاد:

بانك عامل بخش مسكن تسهیلات غیر مسكنی را به حداقل برساند

بانك عامل بخش مسكن تسهیلات غیر مسكنی را به حداقل برساند به گزارش زمین دار شو وزیر اقتصاد اظهار داشت: با عنایت به نقش كلیدی بانك عامل بخش مسكن در اقتصاد، باید بگونه ای عمل نماییم كه سهم تسهیلات این بانك تخصصی در بخش های غیر از مسكن به پایین ترین میزان برسد.به گزارش زمین دار شو به نقل از بانك عامل بخش مسكن؛ مجمع عمومی عادی و فوق العاده سالانه بانك روز گذشته (شنبه ۲۳ شهریورماه) به ریاست فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی و با حضور سایر اعضای مجمع بانك برگزار گردید.
در این نشست فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینكه، بانك عامل بخش مسكن نقش متفاوتی نسبت به سایر بانك ها دارد، اظهار داشت: بنابراین از وجوه گوناگون توجهات به این بانك بیشتر است.
وی با تاكید بر اینكه در این بانك ظرفیت های خوبی وجود دارد و ازاین رو انتظارات از بانك زیاد است، خطاب به اعضای مجمع اظهار داشت: یكی از موضوعات مهم این است كه به هر حال بانك مذكور، بانك تخصصی بخش مسكن می باشد كه در مجمع و سایر نهادهای تصمیم گیر باید به شدت مراقبت كند تا تسهیلات این بانك تا جای امكان به بخش غیر مسكن هدایت نشود.
وی خاطرنشان كرد: بانك عامل بخش مسكن واقعا نقش كلیدی در اقتصاد دارد، ازاین رو ما در وزارت امور اقتصادی، سازمان برنامه و بودجه و بانك مركزی باید بگونه ای عمل نماییم كه سهم تسهیلات این بانك تخصصی در بخش های غیر از مسكن به پایین ترین میزان برسد.
رییس مجمع عمومی بانك دولتی بخش مسكن در بخش دیگری از اظهاراتش با تاكید بر حركت جدی بانك در جهت بانكداری دیجیتال افزود: ماهیت مشتریان بانكهای تخصصی بگونه ای است كه این بانك ها می توانند گام های بهتری در جهت بانكداری دیجیتالی نسبت به سایر بانك ها بردارند.
وی اظهار داشت: حركت به سمت بانكداری دیجیتال و كاهش تعداد شعب می تواند، خیلی از هزینه های بانك را صرفه كند. اگر بانكداری دیجیتال سرعت بگیرد می تواند بخش قابل توجهی از هزینه ها را آزاد كند.
تنوع ابزارهای تامین مالی در بانك
در این نشست همچنین، مژگان خانلو رئیس امور پایش تعهدات دولت و تجهیز منابع سازمان برنامه و بودجه كشور هم با اشاره به اینكه نقاط قوت قابل تقدیری علیرغم مشكلات در بانك عامل بخش مسكن وجود دارد، تصریح كرد: تدوین برنامه راهبردی در بانك و حركت به این سمت فارغ از قضاوت میزان تحقق این برنامه راهبردی، قابل تقدیر است.
این مقام مسئول در سازمان برنامه و بودجه اضافه كرد: بانك مسكن از روش های متنوع مالی همچون انتشار اوراق رهنی (MBC) استفاده می نماید و این اقدام مثبتی است.
خانلو با اشاره به اینكه بانك عامل بخش مسكن جزو بانكهای منضبط در حوزه پرداخت سود است، اظهار داشت: كاهش قیمت تمام شده پول در بانك هر چند روند نزولی داشته اما باید بیشتر از این كاهش پیدا كند.

1398/06/24
20:46:23
5.0 / 5
3954
تگهای خبر: بانك , بانك مسكن , تسهیلات , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک