گزارش زمین دار شو

آغاز ثبت نام طرح ملی مسكن از امروز

آغاز ثبت نام طرح ملی مسكن از امروز زمین دار شو: ثبت نام طرح ملی مسكن از امروز 18 آبان در چهار استان قم، سیستان و بلوچستان، خراسان های شمالی و جنوبی شروع شد و به مرور در سایر استان ها نیز نام نویسی انجام می شود.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، بعد از یك سال از وعده محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در خصوص تلاش دولت دوازدهم برای راه اندازی ۴۰۰ هزار واحد مسكونی در كشور، امروز مقرر است این طرح كه با نام برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسكن شناخته می شود، از شهروندان در سراسر كشور مبادرت به نام نویسی در سایت tem.mrud.ir كند.
اگرچه تا كنون جزئیاتی از این طرح اعلام نشده، اما امروز محمود محمودزاده مقرر است درباره جزئیات این طرح، ترتیب زمانی استان هایی كه ثبت نام در آنها انجام می شود، قیمت تمام شده هر واحد، نحوه واگذاری اراضی دولتی به پیمانكاران و... توضیح دهد.
یكی دیگر از نكات عجیب در اجرای طرح ملی مسكن این است كه تا كنون سه معاون مسكن و ساختمان تغییر كرده و هر بار هم قسمتی از جزئیات این برنامه با تغییر دبیر شورای عالی مسكن تغییر كرده است.
همچنین اظهار نظرهای وزیر راه و شهرسازی و معاونان مَسكنی وی نیز درباب نحوه واگذاری اراضی به سازندگان، متناقض بوده است.
به عنوان نمونه علی نبیان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسكن از واگذاری اراضی دولتی به سازندگان در ساخت و ساز مشاركتی آگاهی داده بود؛ بگفته نبیان، در این طرح، آورده سرمایه گذار، هزینه ساخت و ساز و آورده دولت، اراضی دولتی است كه درانتها عملیات ساخت و ساز، واحدها برمبنای نحوه هزینه كرد، میان دولت و سرمایه گذار تقسیم شده و هر كدام مبادرت به فروش واحدهای خود خواهند كرد.
از سوی دیگر وزیر راه و شهرسازی اعلام نموده بود قرار نیست سازنده ها مالك زمین شوند و مالكیت اراضی در اختیار دولت باقی می ماند؛ سازنده نیز تنها سود كمی بعنوان دستمزد ساخت و ساز برای خود برمی دارد.
حسن روحانی رئیس جمهور نیز بتازگی در مراسمی اعلام نموده بود در طرح ملی مسكن قرار نیست مانند مسكن مهر از منابع بانك مركزی تسهیلات داده شود كه پایه پولی افزایش یابد.
با این حال تنها موضوعی كه از جزئیات این طرح اعلام شده، اعطای تسهیلات ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومانی با سود ۱۸ درصد است كه در این طرح نیازی به خرید اوراق تسهیلات مسكن برای متقاضیان نیست.
همچنین بگفته مسئولان بانك مسكن، مقرر است افرادی كه حساب پس انداز صندوق مسكن یكم دارند، به این طرح متصل شده و واحدهای خودرا با استفاده از تسهیلات این صندوق دریافت نمایند.
در استان تهران نیز سه شهر جدید اندیشه، پردیس و پرند در زمره این طرح قرار گرفته و سایر شهرستان های این استان نیز به جز شهر تهران مشمول برنامه اقدام ملی مسكن خواهند بود.
همچنین محمودزاده سرپرست معاونت مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در گفت و گو با خبرنگار مهر، از ادغام همه شركت های زیرمجموعه این وزارت خانه در سامانه نام نویسی كه امروز شروع به كار می كند، آگاهی داد.
در این سامانه مقرر است ۱۰۰ هزار واحدی كه در بافت فرسوده توسط شركت بازآفرینی شهری، ۱۰۰ هزار واحدی كه از طرف بنیاد مسكن در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر و ۲۰۰ هزار واحدی كه در شهرهای جدید توسط شركت عمران شهرهای جدید راه اندازی می شوند، بارگذاری شود.


منبع:

1398/08/18
14:46:27
5.0 / 5
4491
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک