جزییات مشوق های حمایتی برای كارآفرینان برتر

دلیل بالا رفتن رتبه جهانی ایران در كسب و كار

دلیل بالا رفتن رتبه جهانی ایران در كسب و كار به گزارش زمین دار شو معاون وزیر كار از عرضه مصوبه پشتیبانی از كارآفرینان پیشرو و برتر به دولت اطلاع داد و درباره علل ارتقای رتبه جهانی كسب و كار كشور در شرایط عدم بهبود فضای كسب و كار پاسخ گفت.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، عیسی منصوری در نشست خبری برگزاری مراسم هفته جهانی كارآفرینی اظهار نمود: در جهت پشتیبانی از كارآفرینان پیشروی منتخب در جشنواره كارآفرینان برتر ملی و استانی مصوبه ای را به دولت پیشنهاد كردیم كه فرآیند اجرایی خویش را برای تصویب طی می كند.
ارائه مشوقهای حمایتی به كارآفرینان برتر

وی افزود: كسانی كه بعنوان كارآفرین پیشرو در جشنواره كارآفرینان برتر انتخاب شوند مزیتها و مشوق هایی را برایشان قایل شدیم كه یكی از آنها عرضه كارتهای طلایی و نقره ای است كه از راه آن كارآفرینان برتر می توانند از اعتبارات بانكی بدون وثیقه استفاده كنند.

معاون توسعه اشتغال و كارآفرینی وزیر كار اضافه كرد: این افراد در سطح بین المللی رسما در یك سامانه مشخص معرفی و شناسایی و در یك فرآیند فنی انتخاب می شوند كه در سطح ملی ۱۰ نفر بعنوان كارآفرین پیشرو انتخاب می شوند و در هر استان هم ۱۰ نفر از تسهیلاتی كه در سطح استان قائل شده ایم بهره مند خواهند شد.

پیش بینی ویزا و خط سبز گمركی برای كارآفرینان پیشرو

به قول منصوری دریافت ویزا و حضور در رویدادهای بین المللی و استفاده از خط سبز گمرك همچون مزیتهایی است كه درنظر گرفته شده و مشوق هایی در حوزه تجارت خارجی، سرمایه گذاری خارجی و مشاركت با شركتهای خارجی پیشبینی شده است.

وی دومین اقدام در پشتیبانی از كارآفرینان را ایجاد بنیاد ملی توسعه كارآفرینی در عرصه تولید محتوای دیجیتال عنوان نمود و گفت طی هفته های آینده بنیاد ملی توسعه كارآفرینی در حوزه بلاكچن و توسعه صنایع خلاقانه را افتتاح خواهیم كرد.

ارتقای سه پله ای رتبه كارآفرینی ایران در جهان

معاون وزیر كار توسعه كارآفرینی در ادامه از ارتقای رتبه كارآفرینی كشور چهارده به یازده اطلاع داد و اظهار داشت: رتبه جهانی كسب و كار ایران هم به رتبه هفتاد و سه ارتقا پیدا كرده است.

منصوری در پاسخ به سوال ایسنا كه چرا با وجود آنكه فضای كسب و كار كشور بهبود نیافته رتبه كسب و كار ایران در جهان بالا رفته است؟ گفت دلیلش تغییر رویكرد ما بوده كه به جای آنكه صرفا بر كارآفرینی در بنگاه تمركز نماییم به تقویت كارآفرینان در بنگاه توجه كردیم.

پیشنهاد مشاغل خانگی به خانمهایی كه بازار كار را ترك می كنند

معاون توسعه كارآفرینی و اشتغال وزیر كار از بالا بودن نرخ مشاركت زنان كارآفرین اطلاع داد و گفت باید با عرضه آموزشهای عمومی سهم مهارت آنها را افزایش دهیم. متاسفانه یكی از علل خروج زنان از بازار كار مسایل خانوادگی است كه پیشنهاد می نماییم كسب و كارهای خانگی را دنبال كنند.1398/08/21
14:19:42
5.0 / 5
4160
تگهای خبر: اشتغال , بانك , تسهیلات , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک