گزارش زمین دار شو

آخرین وضعیت ثبت نام طرح ملی مسكن 4 استان

آخرین وضعیت ثبت نام طرح ملی مسكن 4 استان به گزارش زمین دار شو ثبت نام متقاضیان طرح ملی مسكن در ۳ استان سیستان و بلوچستان و خراسان های شمالی و جنوبی هنوز ادامه دارد؛ اما ظرفیت ثبت نام در همه شهرهای استان قم تكمیل شد.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، در حالی سامانه ثبت نام طرح ملی مسكن از روز گذشته برای ۴ استان سیستان و بلوچستان، قم و خراسان های شمالی و جنوبی باز شده كه همه ۵ شهر استان قم در یك ساعت تكمیل ظرفیت شد و در سه استان دیگر تا كنون ۸۰ درصد ظرفیت تكمیل شده است.
این در حالی است كه محمود محمودزاده، معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در نشست خبری تشریح وضعیت این سامانه و نحوه ثبت نام متقاضیان در طرح ملی مسكن تصریح كرد: ثبت نام طرح اقدام ملی تولید مسكن مرحله ای است و قرار نیست فقط یكبار ثبت نام در یك استان صورت گیرد و به دفعات این اتفاق در صورت تامین زمین صورت خواهد گرفت.
چند نفر تا كنون ثبت نام كرده اند؟
بنا بر اعلام دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی تا كنون ۱۷ هزار و ۶۰۰ نفر در این ۴ استان در سامانه tem.mrud.ir ثبت نام كرده اند.
بر اساس آنچه در این سامانه اعلام شده، در استان خراسان جنوبی هم در ۲۳ شهر این استان امكان ثبت نام متقضایان وجود دارد كه تا كنون شهر بیرجند مركز این استان تكمیل ظرفیت شده است اما در سایر شهرهای این استان همچون طبس و نهبندان امكان ثبت نام هنوز وجود دارد.
در استان خراسان شمالی هم ۵ شهر بعنوان امكان ثبت نام متقاضیان معرفی شده كه در همه این شهرها همچون بجنورد مركز این استان هنوز امكان ثبت نام وجود دارد.
در سیستان و بلوچستان هم ۱۷ شهر بعنوان شهرهای هدف در طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسكن در سامانه قرار داده شده است كه همه ۱۷ شهر همچون زاهدان و زابل هنوز باز بوده و ظرفیت ها تكمیل نشده است.
مردم ۶ استان برای هفته آینده آماده باشند
بر اساس اعلام معاونت مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، از هفته آینده ثبت نام طرح ملی مسكن از روز شنبه ۲۵ آبان در ۳ استان كهگیلویه و بویراحمد، گلستان و كردستان و از سه شنبه ۲۸ آبان در ۳ استان چهارمحال و بختیاری، همدان و یزد آغاز خواهد شد.
حذف چابهار از طرح ملی مسكن
همانطور كه اشاره شد، در سیستان و بلوچستان ۱۷ شهر بعنوان شهرهای هدف در طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسكن در سامانه قرار داده شده است كه همه ۱۷ شهر همچون زاهدان و زابل هنوز باز بوده و ظرفیت ها تكمیل نشده است.
نكته جالب توجه در این استان این است كه شهرهای نسبتا پرجمعیت جنوب شرق كشور مانند ایرانشهر، نیكشهر و چابهار در طرح ملی مسكن گنجانده نشده است؛ این در شرایطی است كه اولویت دولت در پراكنش جمعیت، سوق دادن جمعیت به علت بی آبی در سال های آتی از مركز كشور به سواحل مكران است اما طرح ملی مسكن برای مناطق جمعیتی اطراف سواحل مكران هیچ پیشبینی ندارد.
شرط پولدار بودن هم به مسكن ملی اضافه شد!
نكته قابل توجهی كه در نشست خبری معاون مسكن و ساختمان كه 18 آبان ماه برای تشریح طرح ملی مسكن برگزار شد، اعلام گردید ۳۰ درصد هزینه ساخت در هنگام ثبت نام از متقاضیان دریافت خواهد شد؛ براین اساس در سامانه ثبت نام طرح ملی مسكن، شرط توانایی تأمین هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانكی به شرایط سابق افزوده شده است.

گفتنی است وزیر راه و شهرسازی در حاشیه اجلاس ایستگاه آینده راه آهن در جمع خبرنگاران اعلام نمود طرح ملی مسكن برای دهك های ۳ تا ۷ در نظر گرفته شده و وظیفه خانه دار شدن دهك های ۱ تا ۳ جامعه بر عهده نهادهای توانمندساز و حمایتی مانند بهزیستی، كمیته امداد، تأمین اجتماعی، بنیاد مستضعفان، بیناد مسكن و... قرار دارد.
امكان خریدوفروش واحدها نیست
خاطرنشان می شود در طرح اقدام ملی مسكن به هیچ عنوان امكان خرید و فروش سهم واحدهای مسكونی طرح اقدام ملی وجود ندارد.


منبع:

1398/08/23
09:59:24
5.0 / 5
4170
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک