اسلامی:

دو هزار كیلومتر راه روستایی تا قبل از تعطیلات نوروز راه اندازی می شود

دو هزار كیلومتر راه روستایی تا قبل از تعطیلات نوروز راه اندازی می شود به گزارش زمین دار شو وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در نظر داریم تا قبل از نوروز 99، دو هزار كیلومتر راه روستایی با اولویت روستاهای محروم راه اندازی نماییم.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، محمد اسلامی در مراسم تقدیر از خیرین راه و ترابری اظهار داشت: خیرین عاشقانه برای آنكه آخرت خودرا روشن كنند به كار عمرانی روی آورده اند.
وی با اشاره به اینكه باید كار خیر را به همه ابعاد راهسازی گسترش دهیم اظهار داشت: اگر مهندس مشاور یا پیمانكار ما نگاه خیرخواهانه داشته باشند در كار خود كم نمی گذارند و هزینه های غیرضروری بر مردم در پروژه های عمرانی تحمیل نمی گردد و به اضافه شدن هزینه و زمان ساخت منجر نخواهد شد.
اسلامی یكی دیگر از نتایج داشتن نگاه خیرخواهانه در پروژه های عمرانی را ارتقا مسئولیت اجتماعی پیمانكار دانست و اشاره كرد: اگر در جایی راهی راه اندازی می شود در كنار آن پیمانكار می تواند پاركینگ نیز برای مردم آن منطقه راه اندازی كند. همین طور تمام جاده هایی كه ساخته می شوند باید درانتها عملیات تابلوی معرفی پیمانكار، مهندس مشاور و دستگاه ناظر نصب شود تا هر كس از این مسیر عبور می كند برای آنها دعای خیرطلب كند.
وزیر راه با اشاره به اینكه خیرین راه و ترابری علاوه بر تمركز بر ساخت راه روستایی به سوژه ایمن سازی راهها و ساخت مساجد و مجتمع های بین راهی نیز هدایت شوند یا سوق داده شوند اشاره كرد: مسئولان راهداری ما در اجرای مسئولیت اجتماعی خود كوتاهی كرده اند.
وی با انتقاد از عدم كاهش تعداد تلفات سوانح جاده ای در دو سال ۹۶ و ۹۷ اشاره كرد: پیشنهاد می شود در امتداد كاهش تلفات جاده ای در جاههایی كه امكان ساخت سطوح غیرهمسطح وجود ندارد مسیرهای كندرو راه اندازی شود تا با كاهش سرعت خودرو ها، تلفات جاده ای نیز كم شود. همین طور در مناطق پرخطر كه عموما ۶۰ درصد تلفات جاده ای در ۳۰ كیلومتری نزدیك شهرها است با همكاری پلیس راه، تعداد دوربین های جاده ای و كنترل سرعت افزایش یابد.
اسلامی با اشاره به اینكه من از مخالفان سرسخت راه اندازی راههای روستایی با مشخصات فنی راههای اصلی هستم، افزود: در نظر داریم تا قبل از نوروز ۹۹، دو هزار كیلومتر راه روستایی راه اندازی نماییم. نقشه روستاهای محروم نیز تهیه شده و اولویت اول با روستاهای بالای ۵۰ خانوار و سپس روستاهای بالای ۲۰ خانوار برای راه اندازی راه روستایی خواهد بود.

1398/08/25
01:31:57
5.0 / 5
4665
تگهای خبر: احداث , پاركینگ , جاده , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک