طرح بانك مسكن عقب افتاد، وعده آخر سال

طرح بانك مسكن عقب افتاد، وعده آخر سال به گزارش زمین دار شو در حالیكه قرار بود طرح زنجیره تامین اعتبار ساخت مسكن از جانب بانك مسكن تا آخر شهریور اجرایی شود، مدیرعامل این بانك با اشاره به برخی مشكلات در روند اجرای این طرح پیش بینی نمود كه تا آخر سال به مرحله نهایی برسد.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، بانك مسكن از سال قبل طرحی را برای كاهش هزینه های ساخت مسكن و به تبع آن كاهش قیمت مسكن مورد بررسی قرار داد كه بنا بود این طرح تا شهریور ماه سال جاری نهایی شود.
این طرح به دنبال تقاضای عمومی برای افزایش سقف تسهیلات مسكن عنوان شد، چونكه مدیرعامل این بانك به ایسنا گفته بود كه افزایش سقف تسهیلات خرید مسكن سبب افزایش تورم می شود و ما در برنامه داریم كه به جای افزایش وام مسكن، هزینه تمام شده ساخت مسكن و قیمت آنرا كاهش دهیم.
رحیمی اناركی از طرحی سخن اظهار داشت كه بر مبنای آن، یك زنجیره تامین اعتبار از تمامی محصولاتی كه نقش در ساخت مسكن دارند، ایجاد خواهد شد و بر طبق این زنجیره، سازندگان می توانند به صورت اعتباری، واحدهای خویش را بسازند و بدین سان پیشبینی كرده بود كه ۳۰ درصد قیمت ساخت مسكن كاهش پیدا كند.
این در شرایطی است كه در این مدت قیمت مسكن افزایش هم یافته است و طرح بانك مسكن هنوز به مرحله اجرایی نرسیده و عملا طرحی اجرا نشده است.
در این زمینه ابوالقاسم رحیمی اناركی، مدیرعامل بانك مسكن در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه كارهای ما برای زنجیره تامین اعتبار ساخت مسكن حدودا تمام شده است، اظهار نمود: شناخت زنجیره تمام شده و كارهای سیستم را انجام داده ایم، اما چند مورد مانده كه درباره آن هم باید به جمع بندی و تصمیم برسیم.
وی ادامه داد: نخست اینكه منابع مالی محاسبه شده، رقم قابل توجهی است كه قرار شده بررسی مجددی انجام شده و سناریوهای مشخصی برای این منابع مالی آورده شود، چون كه رقم بالایی است.
مدیرعامل بانك مسكن با اشاره به اینكه تمام منابع مورد نیاز این طرح از منابع این بانك تامین خواهد شد، اظهار نمود: ما گفتیم سایر روش ها را هم مورد بررسی قرار دهند تا بتوان منابع مالی را كه حجم آن زیاد هم هست، تامین كرد.
رحیمی اناركی با اشاره به برخی مشكلات حقوقی طرح در قراردادها، خاطرنشان كرد: نكات فنی حقوقی در قراردادها وجود دارد كه با عنایت به تعهداتی كه در قراردادها انجام می شود، بخش حقوقی بانك روی آن برای پیشگیری از مشكلات حقوقی در حال كار است.
وی افزود: قراردادها هنوز بسته نشده و باید بگونه ای بسته شود كه در آینده این چرخه اعتباری گرفتار مشكل نشود.
مدیرعامل بانك مسكن پیش بینی نمود كه این طرح حداقل دو تا سه ماه دیگر زمان ببرد و اظهار داشت: تلاش می نماییم كه زنجیره تامین اعتبار ساخت مسكن تا آخر سال نهایی شود.


1398/09/09
15:01:38
5.0 / 5
4347
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک