یك كارشناس اقتصادی مطرح كرد:

حذف دارندگان چند ملك از دریافت بسته معیشتی

حذف دارندگان چند ملك از دریافت بسته معیشتی به گزارش زمین دار شو یك كارشناس اقتصادی با بیان این كه كسانی كه بیشتر از یك خانه و ملك دارند نباید كمك معیشتی دریافت نمایند، اظهار داشت: در روند ثبت تقاضای بسته معیشتی نباید دنبال مچ گیری باشیم و افراد را از پیگیری آن منصرف نماییم.حمید نجف در گفتگو با ایسنا، در ارزیابی معیارهای پرداخت كمك معیشتی اظهار نمود: یكی از معیارهای حذف كمك معیشتی داشتن خانه و ماشین میلیاردی بوده است ولی خانه و ملك فرد نباید ملاك عدم پرداخت بسته معیشتی باشد. امكان دارد فردی در سالهای دور خانه ای در هر نقطه ای از شهر خریداری نموده یا از قدیم در منزل پدری بوده و حالا این خانه به او ارث رسیده و ارزش آن بر اثر تورم افسارگسیخته دو میلیارد تومان یا بنا به قول مسؤلان یك میلیارد و دویست میلیون تومان شده باشد ولی این مسئله نمی تواند ملاك استطاعت مالی یك نفر باشد.

وی اضافه كرد: داشتن خانه به این علت ملاك به شمار نمی رود كه سرپناه فرد به حساب می آید ولی اگر دو تا سه ملك داشته باشد كه شناسایی و رصد كردن آن هم چندان سخت نیست، به شكلی تمكن مالی فرد را نشان داده است چون در یك خانه نشسته و خانه های دیگر را اجاره داده و از محل آن منتفع شده است.

هزینه های معیشت و وسع افراد ملاك پرداخت كمك معیشتی

این كارشناس اقتصادی افزود: بازنشسته ای كه دو میلیون تومان حقوق در ماه می گیرد و یك خانه در گوشه ای از شهر دارد و در آن زندگی می كند با فرض اینكه این خانه در مركز شهر باشد یا در نقطه ای اعیان نشین، قیمت آن به علت تورم و سیاستهایی كه منجر به نوسان نرخ ارز شده سر از میلیارد در آورده است. طبعا این خانه برای او نان و آب نمی گردد كه یارانه یا كمك معیشتی او قطع شود بنابر این اگر حقیقتا به دنبال توزیع درآمد حاصل از اصلاح قیمت بنزین هستیم باید به وسع افراد و هزینه های معیشتی آنها دقت كنیم.

نجف درباره پیامك اجازه بررسی حسابهای بانكی كه به برخی متقاضیان ارسال شده هم اظهار داشت: شخصا معتقدم اگر مقرر است پول حاصل از اصلاح قیمت بنزین به جیب مردم برود نباید با حالت مچ گیری مردمی را كه كمك معیشتی را حق خود می دانند و به آن نیاز دارند نگران نماییم و طوری برخورد نماییم كه اگر تقاضایشان را ثبت كنند یارانه هایشان هم حذف می شود و با این كار آنها را از پیگیری منصرف نماییم.

صاحبان خودرو های ۲۵۰ میلیون به بالا نیازی به یارانه ندارند

وی با اشاره به اینكه وزارت كار باید در ملاك های پرداخت بسته معیشتی تجدیدنظر كند، درباره ملاك داشتن خودروی میلیونی هم اظهار داشت: اگر اعلام شده صاحبان خودروی ۲۵۰ میلیون به بالا مشمول دریافت كمك معیشتی نیستند شاید به این علت باشد كه كسی كه چنین ماشینی زیرپایش است وضعش خوب است و نیازی به گرفتن یارانه و مبلغ كمك معیشتی ندارد. معتقدم در ملاكهایی كه اعلام می شود گردش مالی حسابها و خودرو های گران قیمت باید مدنظر قرار گیرد و در مورد خانه همانطور كه گفتم صاحبان بیشتر از یك خانه از دریافت كمك معیشتی محروم شوند.

گردش مالی میلیاردی ملاك حذف یارانه و كمك معیشتی

وی در پاسخ به این پرسش كه آیا فردی كه در حسابش ۱۰۰ میلیون تومان دارد باید از دریافت یارانه و كمك معیشتی محروم شود؟ اظهار داشت: گردش مالی مربوط به حسابهایی است كه میلیاردی جابه جا می كنند. كارمندی كه سه تا چهار میلیون تومان حقوق می گیرد و پس اندازی در بانك دارد تا در روز مبادا و در شرایط بحرانی و خاص از آن بتواند استفاده نماید یا بازنشسته ای كه حق بازنشستگی خویش را گرفته و در بانك گذاشته یا زنان سالخورده و میان سالی كه كمك خرجی ندارند و سرپرست خانواده هم از دنیا رفته و خانه اش را با فرض مثال ۱۰۰میلیون یا ۲۰۰ میلیون تومان رهن داده و در بانك گذاشته تا سودش را بگیرد و امرار معاش كند نمی تواند گردش مالی بالا و میلیاردی داشته باشد ولی متاسفانه گاها مشاهده می شود كه یارانه بعضی از بازنشستگان كه به همین مبلغ اندك دلخوش بودند قطع شده است.

به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، با وجود آنكه واریز كمك معیشتی طی روزهای اخیر در سه مرحله صورت گرفته و طبق اعلام سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی ۶۰ میلیون نفر از كمك معیشتی بهره مند شده اند اما فعالان و مقامات كارگری می گویند این یارانه به صورت محدود و به تعداد كمی از كارگران حداقل بگیر و بازنشسته پرداخت شده و بخش اعظمی از كارگران شامل حال این طرح نشده اند.
1398/09/11
13:38:52
5.0 / 5
4316
تگهای خبر: بانك , قیمت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک