در ۸ ماهه امسال انجام شد

واردات ۱ و نیم میلیون تن كالای اساسی از بندر شهید رجایی

واردات ۱ و نیم میلیون تن كالای اساسی از بندر شهید رجایی به گزارش زمین دار شو مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان از واردات یك و نیم میلیون تنی كالای اساسی در هشت ماهه امسال از راه بندر شهید رجایی اطلاع داد و اظهار داشت: هیچ مشكلی در زمینه رسوب كالا و باقی ماندن بیش از اندازه آن در بندر شهید رجایی نداریم و این میزان كالای اساسی حدودا به صورت كامل از بندر خارج و به مقاصد مورد نظر منتقل شده است.


الله مراد عفیفی پور در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه عملیات كانتینری در بندر شهید رجایی از یك میلیون TEU فراتر رفته است، اظهار نمود: هیچ صفی در بندر شهید رجایی برای تخلیه كالا وجود نداشته و مشكلی در زمینه رسوب كالا در این بندر بخصوص در حوزه كالاهای اساسی نداریم.
وی ادامه داد: در مقطعی كه صادرات مواد معدنی افزایش قابل ملاحظه ای پیدا كرده بود، با صف برای بارگیری كالای صادراتی مواجه بودیم اما در همان زمان هم كالای اساسی به محض واردات خارج از نوبت تخلیه می شد. برپایه آمارهای موجود، در هشت ماهه امسال بالغ بر ۱.۵ میلیون تن كالاهای اساسی همچون جو، ذرت، سویا، روغن، كاغذ و خمیر كاغذ از راه این بندر به كشور وارد شده است و بخش اعظمی از آن تابحال از بندر خارج شده و به مقاصد مورد نظر منتقل شده است؛ ازاین رو چیزی به اسم رسوب كالا در بندر شهید رجایی نداریم.
مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به اینكه طی سال های گذشته در حوزه كانتینری بخشی از واردات باقی مانده است كه برپایه قانون، انقضای مهلت آنرا به گمرك اعلام نموده ایم و گمرك موظف به گزارش دهی آن به سازمان جمع آوری اموال تملیكی است، اظهار داشت: برپایه قانون، یك كالا می تواند چهار ماه در بنادر باقی بماند اما بعد از آن باید مهلت انقضای آنرا به گمرك گزارش نماییم تا گمرك از راه سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیكی نسبت به خروج این كالاها از بنادر اقدام نماید. البته این كالاها جزو كالاهای اساسی و مواد اصلی نیست و تنها بخشی از آن واردات برنج كانتینری بوده كه با آزاد شدن ثبت سفارش كه به تازگی رخ داد، در حال ترخیص از بندر شهید رجایی است.
عفیفی پور اعلام نمود: برپایه آنچه كه در كتابچه تعرفه ها وجود دارد، هزینه های انبارداری، بسته به مدت باقی ماندن كالا در بندر به صورت تصاعدی افزوده می شود.
به قول وی، تعرفه كالاهایی كه تا ۳۰ روز در بندر باقی می ماند با تعرفه و هزینه های انبارداری كالایی كه بیشتر از ۳۰ روز در بنادر می ماند كاملا متفاوت می باشد.1398/09/27
14:53:02
5.0 / 5
4572
تگهای خبر: راه , صادرات , فروش , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک