روحانی در جلسه شورای عالی مسكن:

در طرح ملی مسكن زمین دولتی رایگان در اختیار سازندگان قرار می گیرد

در طرح ملی مسكن زمین دولتی رایگان در اختیار سازندگان قرار می گیرد به گزارش زمین دار شو رئیس جمهور در جلسه شورای عالی مسكن، بازآفرینی و اصلاح بافت های فرسوده شهرها و روستاها را اولویت دولت در طرح ملی مسكن برشمرد و اشاره كرد: ساخت مسكن باید توسط مردم و با مشاركت بخش خصوصی انجام گیرد و دولت باید در تسهیل این كار كمك نماید.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در این نشست كه با حضور اعضا برگزار شد، بر وظیفه دولت در خصوص واگذاری زمین رایگان به سازندگان در طرح ملی مسكن با مشاركت توسعه گران و انبوه سازان اصرار كرد.
روحانی اظهار نمود: در طرح ملی مسكن با فرمول مشاركتی، دولت زمین رایگان و امكانات لازم را در اختیار مشاركت كننده و توسعه گر قرار می دهد و با تسهیل در پروسه صدورمجوزها، به تسریع در اجرا كمك می نماید تا در مدت زمان كمتری واحدهای مسكونی ساخته شوند.
رئیس جمهور با اشاره به مزیت های ساخت مسكن در بافت های فرسوده اظهار داشت: بافت فرسوده در واقع مجموعه ای است كه به صورت قانونی در گذشته ساخته شده و زیرساخت های لازم را دارد و ما می توانیم با بازسازی و اصلاح این بافت، واحدهای مسكونی مناسب ساخته و در اختیار متقاضیان نیازمند مسكن قرار دهیم.
روحانی درمورد ساخت واحدهای مسكونی طرح ملی مسكن در حاشیه شهرها نیز اشاره كرد: این اقدام باید با هدف حل پایدار و قطعی سوژه حاشیه نشینی صورت گیرد به شكلی كه دیگر به هیچ وجه شاهد شكل گیری موضوعی به اسم حاشیه نشینی نباشیم.
در این جلسه شورای عالی مسكن كه به ریاست رئیس جمهور برگزار شد، پس از ارائه گزارش وزارت راه و شهرسازی درباب روند اجرای طرح ملی مسكن، ثبت نام ها و اقدامات انجام شده دراین زمینه، مواردی برای پیشرفت این طرح ملی به تصویب رسید.
بر اساس این مصوبه شورای عالی مسكن، دستگاه های اجرایی كه در داخل شهرها دارای زمین هستند مكلف شدند با كمك و همراهی وزارت اقتصاد، اراضی خودرا در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهند تا در پروژه های مسكن مورد استفاده قرار گیرد.
همچنین در این نشست تصویب گردید كه اراضی منابع طبیعی در حریم شهرها بر طبق قانون از طرف وزارت جهاد كشاورزی به وزارت راه و شهرسازی واگذار شود.
اعضای شورای عالی مسكن همین طور تاكید نمودند مكان های در نظر گرفته شده برای ساخت مسكن در طرح ملی باید دارای تاسیسات زیربنایی باشد، همین طور وزارت كشور نیز در زمینه صدور پروانه ساخت و ارائه مجوزهای مرتبط، تاكیدات لازم را به شهرداری ها داشته باشد و بانك ها نیز بر طبق الگو و سهمیه تعیین شده از طرف بانك مركزی، در ارائه تسهیلات خرید مسكن به خریداران همكاری نمایند.
در این جلسه اقدامات بنیاد مسكن در حل و فصل مشكلات اسكان و ترمیم و بازسازی خانه های مناطق سیل زده و زلزله زده تشریح شد و رئیس جمهور بر لزوم تلاش بیشتر از پیش برای رفع مشكل مناطق زلزله زده و سیل زده تاكید كرد.
منبع:

1398/10/02
23:37:26
5.0 / 5
4417
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک