مركز مطالعات اقتصادی و بازرگانی لندن خبر داد

بهبود جایگاه اقتصاد ایران در سال های پیش رو

بهبود جایگاه اقتصاد ایران در سال های پیش رو زمین دار شو: رتبه ایران در میان اقتصادهای بزرگ جهان تا سه سال دیگر ارتقا خواهد یافت.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، مركز مطالعات اقتصادی و بازرگانی لندن در گزارشی به بررسی وضعیت اقتصادی كشورهای جهان در سال های پیش رو پرداخت. این موسسه چشم انداز رشد اقتصادی را در سال ۲۰۲۰ بسیار بهتر از سال ۲۰۱۹ ارزیابی كرده و افزوده است كه روابط تجاری بین كشورهای آسیایی با كشورهای اروپایی به دنبال پروژه جاده و كمربند چین تقویت خواهد شد. طبق پیش بینی این موسسه، چین در سال ۲۰۳۴ از آمریكا سبقت گرفته و به بزرگ ترین اقتصاد جهان تبدیل خواهد شد.
وضعیت اقتصاد ایران
طبق اعلام این مركز انگلیسی، اقتصاد ایران در سال ۲۰۱۹ بالاتر از اتریش و نیجریه و پایین تر از بلژیك و سوئد، بیست وششمین اقتصاد بزرگ جهان بوده است. هر چند با عنایت به رشد منفی سال ۲۰۱۹ اقتصاد ایران در سال ۲۰۲۰ احیانا با یك رتبه نزول به بیست و هفتمین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل خواهد شد اما با از سرگیری رشد مثبت اقتصادی در امسال، ایران در سال ۲۰۲۱ به بیست و پنجمین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل خواهد شد.
چین در تعقیب سایه به سایه آمریكا
هر چند آمریكا كماكان در یك دهه آینده نیز بزرگ ترین اقتصاد جهان باقی مانده است اما این كشور طبق پیش بینی مركز مطالعات اقتصادی و بازرگانی لندن در سال ۲۰۳۴ جای خودرا به چین خواهد داد. طبق پیش بینی این موسسه، هند نیز درآن سال جای ژاپن را بعنوان سومین اقتصاد بزرگ جهان خواهد گرفت و آلمان، انگلیس و فرانسه در رتبه های پنجم تا هفتم بزرگ ترین اقتصادهای جهان قرار خواهند گرفت.
وضعیت كشورهای منطقه
عربستان كه هم اكنون تنها كشور عربی عضو گروه ۲۰ است تا سال ۲۰۳۴ از جمع ۲۰ اقتصاد بزرگ جهان خارج خواهد شد. برخلاف عربستان، تركیه كماكان تا سه سال آینده و هم چنین تا سال ۲۰۳۴ بعنوان هفدهمین اقتصاد بزرگ جهان معرفی شده است. روسیه نیز كم و بیش جایگاه خودرا حفظ خواهدنمود و دوازدهمین اقتصاد بزرگ جهان در سه سال آینده خواهد بود. دیگر كشور همسایه یعنی امارات هم اكنون سی و یكمین اقتصاد بزرگ جهان معرفی شده اما تا سال ۲۰۳۴ این كشور به جایگاه سی و چهارم تنزل پیدا خواهدنمود.
منبع:

1398/10/16
13:11:03
5.0 / 5
4392
تگهای خبر: جاده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک