در دی امسال ثبت شد

افزایش معاملات مسكن در بین التهابات

افزایش معاملات مسكن در بین التهابات به گزارش زمین دار شو با وجود نگرانی های منطقه ای كه نیمه دیماه به وجود آمد و می توانست تاثیراتی در رونق بازار مسكن ایجاد كند، آمار از افزایش ۱۱ و ۱۹ درصدی ماهانه معاملات ملك در شهر تهران و كل كشور حكایت دارد.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، دی سال جاری معاملات ملك در تهران و كل كشور به ترتیب ۱۱ و ۱۹ درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافت. این در شرایطی است كه پیشبینی می شد شاهد افت موقت خرید و فروش مسكن باشیم.
رشد نسبی قراردادهای خرید و فروش مسكن در حالی اتفاق افتاده كه ماه قبل رشد ماهانه معاملات در تهران و كل كشور به ترتیب ۱۲۸ و ۵۲ درصد به ثبت رسید.
آمار سالانه هم گویای افزایش ۳۵ و۱۲ درصدی خرید و فروش ملك در تهران و ایران طی دی ۱۳۹۸ نسبت به دی ۱۳۹۷ است.
بر مبنای اعلام اتحادیه مشاوران املاك تهران، دی سال جاری بالغ بر ۱۲ هزار و ۴۸ قرارداد خرید و فروش ملك در پایتخت امضا شده كه نسبت به ماه قبل ۱۱ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۳۵ درصد رشد نشان داده است.
هم چنین دیماه ۱۳۹۸ در كل كشور ۵۶ هزار و ۳۹۳ مبایعه نامه امضا شده كه نسبت به ۴۷ هزار و ۹۹ قرارداد خرید و فروش در ماه قبل ۱۹ درصد و نسبت به ۵۰ هزار و ۱۵۸ معامله دیماه ۱۳۹۷ بالغ بر ۱۲ درصد افزایش یافته است.
درمورد قراردادهای اجاره هم در دی ۱۳۹۸ بالغ بر ۱۱ هزار و ۵۳۹ اجاره نامه در تهران به امضا رسیده كه نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱۱ و هفت درصد كاهش نشان داده است.
در كل كشور هم ۴۴ هزار و ۵۱۵ قرارداد اجاره ملك در دیماه ۱۳۹۸ امضا شده كه نسبت به ماه قبل ۲.۷ درصد كاهش و نسبت به ماه مشابه سال قبل چهار درصد افزایش یافته است.
بازار مسكن در شرایطی به رونق نسبی رسیده كه نرخ ارز در هفته های اخیر ثبات داشته و تنش های منطقه ای هم فروكش كرده است. با این وجود گزارش هایی از افزایش قیمت های پیشنهادی مسكن در بعضی محله های نیمه شمالی تهران به گوش می رسد اما مشاوران املاك می گویند كه خرید و فروش با نرخ های بالا صورت نمی گیرد و عمده معاملات در واحدهای زیرقیمت انجام می شود.
ماه گذشته آمار بانك مركزی از افزایش عجیب و غریب ۳۴ درصدی قیمت خانه آن هم طی یك ماه حكایت داشت. در كل تهران هم طبق همین آمار قیمت ها ۸.۵ درصد افزایش پیدا كرد و از میانگین ۱۲ میلیون و ۴۶۰ هزار تومان در هر متر مربع در آبان ماه به متری ۱۳ میلیون و ۵۳۰ هزار تومان در آذرماه رسید.
با این وجود كارشناسان معتقدند این رشد قیمت ناشی از شوك افزایش قیمت بنزین بوده و ادامه نخواهد داشت. آمار قیمت دیماه هنوز از جانب وزارت راه و شهرسازی و بانك مركزی اعلام نشده است.



1398/11/02
22:50:19
5.0 / 5
4247
تگهای خبر: بانك , خرید و فروش , راه , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک