نماینده مجلس دهم:

رونق بخش ساخت وساز مهم تر از ستاندن مالیات بر عایدی بخش املاك است

رونق بخش ساخت وساز مهم تر از ستاندن مالیات بر عایدی بخش املاك است به گزارش زمین دار شو عضو كمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: در شرایط فعلی اولویت اصلی كشور تقویت و رونق بخش مسكن و ساخت و ساز در كشور است، این مساله از مسئله ستاندن مالیات نیز مهم تر و جدی تر است.به گزارش زمین دار شو به نقل از خانه ملت، فرج الله رجبی با اشاره به تدوین پیش نویس لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم، اظهار داشت: یكی از مفاد و محورهای این لایحه، مالیات بر عایدی سرمایه مسكن می باشد، در مبحث مالیات بر عایدی سرمایه، توجه به مابه التفاوت مازاد ارزش روز زمان واگذاری املاك و حق واگذاری محل نسبت به ارزش زمان تملك یا قیمت تمام شده، مهم می باشد.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی افزود: دریافت مالیات بر عایدی سرمایه مسكن در تمام كشورهای دنیا مرسوم بوده و یكی از طریق كارهای اساسی برای مدیریت بازار مسكن می باشد.
وی افزود: به نظر من البته در شرایط كنونی زمان برای اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه مسكن مناسب نمی باشد، چونكه امروز كشور با ركود اقتصادی و افزایش بیكاری مواجه می باشد و اجرای قانون مذكور این مسائل را تشدید می كند.
رجبی اظهار داشت: از سوی دیگر اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه مسكن باعث می شود كه سرمایه از بازار مسكن به دیگر بازارهای اقتصادی منتقل شود كه این مساله باعث بروز تلاطم و تنش اقتصادی در این كشورها می شود، مگر آنكه قانون مالیات بر عایدی سرمایه در تمام بازارهای اقتصادی اجرایی شود.
این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: در شرایط فعلی اولویت اصلی كشور تقویت و رونق بخش مسكن و ساخت و ساز در كشور است، این مورد از مساله دریافت مالیات هم مهم تر و جدی تر است.
عضو كمیسیون عمران مجلس اضافه كرد: بر مبنای لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم، نرخ های مالیات بر عایدی بر مبنای مدت تملك به این صورت است كه تملك یك ساله و كمتر حدود ۲۵ درصد، بیشتر از یك سال تا ۶ سال به ازای هر سال معادل ۲.۵ واحد درصد نرخ مذكور كاسته می شود و ۷ سال و بیشتر حدود ۱۰ درصد خواهد بود.

1398/11/26
20:59:23
5.0 / 5
4087
تگهای خبر: ساخت و ساز , عمران , قیمت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک