بیشترین اشتغال سال ۹۸ متعلق به چه بخشی است؟

بیشترین اشتغال سال ۹۸ متعلق به چه بخشی است؟ به گزارش زمین دار شو معاون اشتغال وزیر كار با اشاره به ایجاد 428 هزار شغل در یكسال منتهی به پاییز 1398 اظهار داشت: بخش قابل توجهی از این مشاغل در بخش خدمات و بنگاههای خرد و كوچك بوده و 38 درصد مشاغل به وجود آمده طی این مدت بیمه شده اند.عیسی منصوری در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: در یك سال منتهی به پاییز ۱۳۹۸، ۴۲۸ هزار شغل به وجود آمده كه این میزان اشتغال برمبنای نمونه برداری آماری مركز آمار ایران بوده اما مطابق تمام شماری داده های ثبتی وزارت كار ۴۷۵ هزار شغل طی این مدت به وجود آمده است.

وی در پاسخ به این پرسش كه ۴۲۸ هزار شغل به وجود آمده در كدام بخشها بوده است؟ اظهار داشت: بخش قابل توجهی از آنها مربوط به حوزه خدمات و همین طور بنگاههای خرد و كوچك و بخش اعظمی از آنها غیر رسمی است. البته ایجاد این میزان شغل در دوره ركود اقتصادی بدیهی است و نمی توانیم كشور را منتظر بگذاریم كه یك رشد اقتصادی بزرگ اتفاق بیفتد و صنعت كارخانه ای بزرگ رونق بگیرد.

معاون توسعه كارآفرینی و اشتغال وزیر كار با اشاره به اینكه ۳۸ درصد از ۴۳۸ هزار شغل ایجادی بیمه شده اند، اظهار داشت: استراتژی ما این بوده كه در این شرایط به این بخش دقت كنیم و بنا بر این سهم وزارت كار در كلیت اشتغالی كه به وجود آمده سهم بالایی است.

منصوری در ادامه رشد اشتغال فراگیر و پایدار را از مهمترین اهداف ایجاد شغل در طرح اشتغال روستایی دانست و اظهار داشت: برای ایجاد اشتغال پایدار و فراگیر روی بخشهایی متمركز شدیم كه ریسك كمتری در بازار كار دارد و برای كاهش این ریسك هم تمهیداتی در نظر گرفتیم؛ همچون اینكه چند مجموعه كوچك را زیرمجموعه یك واحد بزرگ قرار دادیم و تسهیلات را به آن واحد مركزی پرداخت كردیم تا بتواند با توزیع در زیرمجموعه های خود اشتغال پایدار و ماندگار داشته باشد.

وی درباره آمار ایجاد اشتغال روستایی نیز اظهار داشت: در جریان طرح اشتغال روستایی ایجاد ۲۳۰ هزار شغل خالص را در دستور كار داشتیم كه تابحال نزدیك به ۱۹۷ هزار شغل جدید و خالص به وجود آمده كه نشان میدهد طی سالهای ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ سهم اشتغال روستاها افزایش پیدا كرده است.

به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، طرح اشتغال روستایی با هدف توسعه اشتغال در مناطق محروم روستایی، عشایری و مرزی در دستور كار وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی قرار گرفته است. بگفته كارشناسان، اجرای موفق این طرح سبب كاهش مهاجرت به شهرها، اشتغالزایی برای جوانان جویای كار و حل بیكاری در مناطق روستایی و عشایری می شود. برمبنای آمارها تا بهمن ماه امسال بیشتر از ۱۳ هزار و ۳۸۰ میلیارد تومان تسهیلات از جانب بانك های عامل به طرح اشتغال روستایی تخصیص داده شده كه از این مقدار ۱۰ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

منبع:

1398/11/30
15:13:54
5.0 / 5
4004
تگهای خبر: اشتغال , بانك , بیمه , تسهیلات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک