اسلامی خبر داد

پروانه ساخت ۳ دهك رایگان شد

پروانه ساخت ۳ دهك رایگان شد زمین دار شو: وزیر راه و شهرسازی از صدور رایگان پروانه ساخت از طرف شهرداری ها برای دهك های 1 تا 3 متقاضی در طرح ملی مسكن آگاهی داد.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، محمد اسلامی امروز در حاشیه همایش طرح اقدام ملی مسكن در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه سه تفاهم نامه امروز با وزارت كشور، سازمان نظام مهندسی كشور و بازار تهاتر ایرانیان به امضا رسید، اظهار داشت: در تفاهم نامه ای كه با نظام مهندسی منعقد شد، كوشیدیم تعرفه ها را برای دهك های یك تا ۳ رایگان نماییم و برای دهك های دیگر تخفیفاتی را در نظر بگیریم.
وی اضافه كرد: نظام مهندسی كشور باید به لحاظ نقشه، معماری، سازه و تأسیسات ساختمانی نظارت و مراقبت های خودرا افزایش دهد تا واحدهای مسكونی زیبایی در این عرصه ساخته شود.
تعرفه صدور پروانه ساخت طرح ملی مسكن دهك های ۱ تا ۳ رایگان شد
اسلامی اظهار نمود: در تفاهم نامه ای كه با وزارت كشور به امضا رسید، اهتمام شد برای دهك های یك تا ۳ عوارض شهرداری ها رایگان شود و برای سایر دهك ها هم در پرداخت عوارض تخفیفاتی در نظر گرفته می شود و اهتمام خواهیم كرد با همكاری شهرداری ها بتوانیم امور را در حوزه طرح اقدام ملی مسكن برای متقاضیان تسهیل نماییم.
وزیر راه و شهرسازی به انعقاد تفاهم نامه با بازار تهاتر ایرانیان هم اشاره نمود و اظهار داشت: نوع سوم تفاهم نامه مربوط به تهاتر مصالح ساختمانی بود تا بتوانند مصالح را به صورت اعتباری و با اقساط ویژه ای دریافت نمایند.
وی بیان كرد: بنیاد مسكن باتوجه به زمین هایی كه دریافت كرده، می تواند به صورت ورودی مصالح ساختمانی مربوط به واحدهای خودرا دریافت كند.
اسلامی تصریح كرد: با انعقاد این تفاهم نامه ها طبق برآوردی كه معاونت مسكن و ساختمان اعلام نموده ۲۵ درصد قیمت تمام شده واحدهای طرح اقدام ملی مسكن ارزان تر می شود.
طرح ملی مسكن تا ۱۴۰۰ به پایان می رسد
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه توكل ما به خدا برای اتمام واحدهای طرح اقدام ملی مسكن تا سال ۱۴۰۰ است، اظهار داشت: تمامی معاونت ها و همكاران ما برای اجرای این طرح اراده جدی دارند و طی یك سال تمامی اقدامات مربوط به زیرسازی ها و آماده سازی ها و طرح ریزی برای اجرای این واحدها را انجام داده ایم.
وی گفت: زمینه برای پرداخت تسهیلات واحدهای طرح اقدام ملی مسكن هم به بانك مسكن از طرف بانك مركزی ابلاغ گردیده است.
اسلامی با اشاره به اینكه سازمان ملی زمین و مسكن، زمین ها را برای طرح اقدام ملی مسكن فراهم نموده و در بعضی از شهرها ساخت این واحدها شروع شده است، اضافه كرد: زمین های مرغوبی را برای طرح اقدام ملی مسكن فراهم نموده ایم و كار طبق برنامه ریزی انجام می شود و ما باتوجه به وعده هایی كه داده ایم، پروژه های دو سالانه ای را آغاز نموده ایم و خوشبختانه پیشرفت قابل توجهی هم در این عرصه داشته ایم.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: ابتدا اراضی و زمین ها انتخاب می شود و سپس متناسب با تعداد آنها ثبت نام ها را انجام می دهیم و برخلاف پروژه های دیگر زمین های برهوتی را برای این طرح انتخاب نكرده ایم.
وی با اشاره به اینكه در بازار تهاتر از ظرفیت های ركود استفاده می شود، اهتمام كرده ایم در شرایطی كه خیلی از كارخانجات زیر ظرفیت های خود مصالح ساختمانی تولید می كنند با فروش اقساطی تحركی را در این بخش ساختمانی ایجاد نماییم.
ثبت نام فاز دوم طرح ملی مسكن تا اختتام اسفند ماه
اسلامی در پاسخ به پرسشی در خصوص زمان دقیق ثبت نام مرحله دوم طرح اقدام ملی مسكن هم اظهار داشت: مرحله دوم ثبت نام طرح اقدام ملی مسكن تا اختتام اسفند ماه انجام می شود و ما الان در مرحله تشكیل پرونده ثبت نام كننده دور اول طرح اقدام ملی مسكن هستیم.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: ۱۳۰ هزار نفر در مرحله اول واجد شرایط بودند و زمین های جدید در حال اضافه شده است و بعضی از اراضی در مراحل قانونی و ستاندن مجوزهای لازم هستند كه توسط معاونت مسكن و ساختمان در حال انجام می باشد.
وی بیان كرد: متناسب با اراضی و زمین ها، ثبت نام دور دوم انجام می شود و ما نمی توانیم ابتدا ثبت نام نماییم و سپس اراضی را تامین نماییم، بلكه طبق برنامه ریزی هایی كه انجام دادیم متناسب با ظرفیت های خود، ثبت نام دور دوم را برای این بخش انجام خواهیم داد.
اطلاعات ملكی به مرور در سامانه اسكان افزوده می شود
اسلامی با اشاره به اینكه طبق وعده ای كه داده بودیم سامانه جامع املاك و اسكان را امروز رونمایی كرده ایم، اضافه كرد: این سامانه توسط یك شركت دانش بنیان طراحی شد و در حال جمع آوری اطلاعات تمامی دستگاه ها در این بخش هستیم.
وزیر راه و شهرسازی تصریح كرد: امیدواریم سازمان امور مالیاتی برای تكمیل این سامانه مسیری را كه لازم است، طی نماید و با شناسایی واحدهای خالی از سكنه و عرضه آنها به بازار بتوانیم بازار اجاره مسكن را كنترل نماییم.
وی اشاره كرد: برای تولید مسكن باید تحركی در این بخش ایجاد شود و متناسب با تولید و عرضه می توانیم بازار خوبی را در این بخش داشته باشیم.


منبع:

1398/12/01
22:11:03
5.0 / 5
4034
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک