در گفت وگو با زمین دار شو اعلام شد

درآمد زنان شاغل باعث بهبود كیفیت زندگی می شود

درآمد زنان شاغل باعث بهبود كیفیت زندگی می شود به گزارش زمین دار شو مشاور وزیر كار در امور زنان با اشاره به اینكه درآمد زنان شاغل سبب افزایش سطح كیفیت زندگی آنها و خانواده می شود، اظهار داشت:  ایجاد تفكر كارآفرینی در زنان و بهره گیری از ظرفیت ها و توانمندی های آنها بسترهای رشد اقتصادی را فراهم می آورد.وحیده نگین در گفتگو با ایسنا، اظهاركرد: حضور بیشتر زنان در فعالیتهای اقتصادی و اجتماعی نگاه و ذهنیت فرهنگی جامعه نسبت به زنان را تغییر می دهد. هم اكنون هیچ تضادی بین كار و خانواده وجود ندارد و هرقدر كه زنان پركار تر باشند بهتر می توانند به افزایش سطح فرهنگ، آموزش و بهداشت خانواده كمك كنند.

وی با اشاره به پتانسیل های بالای زنان در عرصه های مختلف، اظهار داشت: زنان شاغل با درآمد خود باعث افزایش سطح كیفیت زندگی خانواده می شوند و اشتغال آنها را محدود نمی كند.

تبدیل زنان به كارآفرینان خلاق با ایجاد تفكر كارآفرینی

مشاور وزیر كار در امور بانوان بر لزوم استفاده حداكثری از ظرفیت زنان در حوزه های اقتصادی و مدیریتی تصریح كرد و اظهار داشت: زنان با تاكید بر توانایی های زنانه خود بخش هایی از اقتصاد را كه مردان به هر علت استقبال كمی از آنها دارند، فعال نگه می دارند و از این طریق به رشد اقتصادی كمك می كنند به نحوی كه اگر صنایع دستی یا خیاطی مورد توجه مردان نباشد زنان با ورود به این عرصه ها و مشاغل به تكمیل چرخه فعالیتهای اقتصادی جامعه كمك می كنند.

نگین در ادامه ایجاد تفكر كارآفرینی در زنان و وورد آنها به فضای كسب و كار را باعث بهره گیری از ظرفیت ها و استعدادهای بالقوه آنها و تبدیل زنان به كارآفرینانی خلاق و نوآور دانست.

مشاور وزیر كار در امور بانوان با اشاره به اینكه رشد اقتصادی واقعی زمانی اتفاق می افتد كه زنان به فرآیند توسعه كمك و سهم عادلانه خویش را هم از آن دریافت نمایند، تصریح كرد: سهم عادلانه زنان از فرآیند توسعه در چارچوب امكانات آموزشی و دسترسی به فرصت های برابر متناسب با ظرفیتهای جنسیتی به دست می آید.

مشاركت زنان باعث افزایش كارایی برنامه های توسعه

به گفته وی، مشاركت جمعی زنان باعث افزایش كارایی برنامه های توسعه ای و سیاستگذاریهای اقتصادی می شود و بر این اساس استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت و پتانسیل زنان در حوزه اقتصادی و مدیریتی امری ضروریست.

به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، ورود زنان به بازار كار یكی از ظرفیت های قابل توجه برای توسعه اقتصادی می باشد این درحالی است كه نرخ مشاركت زنان در فعالیتهای اقتصادی با اختلاف قابل توجهی نسبت به مردان پایین تر است. برابر آمارها، میزان مشاركت زنان در سال ۲۰۱۴ حدود ۱۲ درصد بوده است كه این میزان با شش درصد رشد به ۱۸ درصد در سال ۲۰۱۸ رسید.
1398/12/03
14:10:42
5.0 / 5
4073
تگهای خبر: اشتغال , راه , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک