رئیس بنیاد مستضعفان اعلام كرد

نصف قطعه دو آزادراه تهران - شمال تا آخر دولت تكمیل می شود

نصف قطعه دو آزادراه تهران - شمال تا آخر دولت تكمیل می شود به گزارش زمین دار شو رئیس بنیاد مستضعفان اظهار داشت: با عنایت به تجربه فعلی در زمینه ساخت قطعه اول و چهارم آزادراه تهران - شمال، قطعه دوم این مسیر كه ۳۱ درصد پیشرفت فیزیكی دارد، می تواند با سرعت بیشتری پیش رود و قرار شده ۵۰ درصد قطعه دوم تا آخر دولت دوزادهم به پایان برسد.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، سید پرویز فتاح امروز (سه شنبه) در مراسم افتتاح قطعه یك آزادراه تهران - شمال با اشاره به اینكه امروز روز مباركی برای جامعه مهندسان كشور است، اظهار نمود: قطعه نخست آزادراه تهران - شمال در ابتدای دولت یازدهم، ۱۷ درصد پیشرفت داشت و امروز به صورت ۱۰۰ درصد تكمیل شده است؛ بنابراین اگر تاخیری طی این سال ها رخ داده است، از عملكرد همكاران گذشته دفاع و به سهم خود بابت این تاخیر عذرخواهی می كنم.

وی با اشاره به اینكه قرار بود بنیاد به صورت ۱۰۰ درصد سرمایه گذار این قطعه از آزادراه باشد، اضافه كرد: دولت قبول كرد ۵۰ درصد این مبلغ را پرداخت كند و از ۱۰ هزار میلیارد تومانی كه به نرخ امروز برای قطعه نخست آزادراه، سرمایه گذاری شده بود ۵۰۰۰ میلیارد تومان را پرداخت كند. ولی بنیاد به جهت اینكه فشار زیادی روی عوارض خودرو های عبوری از آزادراه وارد نشود، قبول كرد ۶۰ درصد سرمایه گذاریش به صورت غیرنقدی بازگردد.
وی اظهار داشت: به امید خدا درآمد حاصل از تردد خودرو ها در آزادراه صرف محرومیت زدایی و مأموریت های بنیاد مستضعفان و البته هزینه نگهداری آزادراه می شود.
فتاح با تقدیر از تلاش پیمانكاران، مهندسان و كارگران این پروژه عظیم، اظهار داشت: مهندسان ایرانی نشان دادند در قله ایستاده اند و آخرین فناوری روز را در شرایط تحریمی كشور بكار گرفتند و این پروژه بزرگ متكی بر توان و تجهیزات ایرانی انجام شد.1398/12/06
23:26:40
5.0 / 5
4034
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک