یك مقام مسئول در وزارت راه:

شرایط خصوصی سازی آزمایشگاه مكانیك خاك فراهم نیست

شرایط خصوصی سازی آزمایشگاه مكانیك خاك فراهم نیست زمین دار شو: مدیرعامل شركت آزمایشگاه فنی و مكانیك خاك تصریح كرد: پیش نویس اساسنامه تبدیل این شركت به سازمان حاكمیتی كنترل كیفیت پروژه های عمرانی آماده شده و بزودی از جانب وزیر راه به مجلس عرضه می گردد.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، سیدرضا حسینی در حاشیه دیدار رئیس و اعضای كمیسیون عمران مجلس از شركت آزمایشگاه فنی و مكانیك خاك در جمع خبرنگاران تصریح كرد: این شركت بعنوان شركتی درآمدهزینه به فعالیت آزمایش كنترل كیفیت عوامل مكانیكی و خاك در پروژه های عمرانی كشور است و درحال حاضر پروژه های عمرانی متعددی همچون راهسازی، سدسازی، تونل، پروژه های ریلی، فرودگاهی و امثال اینها را بررسی و كنترل كیفی می كند.
وی ادامه داد: بعنوان نمونه هم اكنون امسال بررسی كیفیت ۴۰ هزار كیلومتر راه فرعی و باند فرودگاه بوشهر را در دست اجرا دارد.
مدیرعامل شركت آزمایشگاه فنی و مكانیك خاك اضافه كرد: این شركت درخواست كارفرما در پروژه ها حاضر شده و مطالعات مربوط به آزمایش عوامل مكانیكی پروژه را بر عهده می گیرند.
وی با اشاره به اینكه این شركت مانند آزمایشگاههای خصوصی در پروژه ها حاضر می شود، ادامه داد: این در شرایطی است كه باید مشخص شود كدام نهاد ناظر آزمایشگاههای بخش خصوصی است.
به گفته حسینی افزایش كیفیت پروژه های عمرانی تنها با رعایت استانداردها امكانپذیر است و با اجرای دقیق آزمایشهای مربوطه در بحث كیفیت عوامل مكانیكی پروژه طول عمر این پروژه افزایش خواهد یافت.
مدیرعامل شركت آزمایشگاه فنی و مكانیك خاك خاطرنشان كرد: این شركت برای كنترل كیفیت راههای سراسر كشور كه جزو وظایف شركت بوده و به آزمایشگاه فنی و مكانیك خاك واگذار شده است حدود هزار واحد آزمایشگاهی در ۱۰۰ شهرستان را دارا است كه این آزمایش های مربوطه را انجام می دهند.
وی خاطرنشان كرد: ابتدای سال ۹۵ پیش نویس اساسنامه تاسیس سازمان ملی توسعه و ارتقا كیفیت عمران كشور به مجلس ارسال شد و بعد از انجام برخی تغییرات این پیش نویس مجددا به وزارت راه و شهرسازی برگشت داده شد. وزیر راه و شهرسازی هم برای تایید آن موافقت ضمنی كرده و مقرر است بزودی ضمن بازدید از آزمایشگاه فنی و مكانیك خاك پیش نویس تبدیل شركت آزمایشگاه فنی و مكانیك خاك به سازمان مذكور را امضا كند. البته این بحث وجود دارد كه سازمان توسعه و ارتقا كیفیت عمران از وزارت راه و شهرسازی منتزع و به سازمان برنامه و بودجه واگذار شود. علت آن فراگیر بودن پروژه های عمرانی در دست اجرا در كشور است كه همه بخش ها و وزارتخانه های مختلف را شامل می گردد.
حسینی درباره خصوصی سازی شركت آزمایشگاه فنی و مكانیك خاك اظهار داشت: در دولت گذشته قرار بود این شركت به بخش خصوصی واگذار شود كه با امضای ۱۷۶ نفر از نمایندگان مجلس و مخالفت آنها، این روند متوقف گردید. همینطور نمایندگان مجلس خواهان تبدیل آن به دستگاه حاكمیتی شدند.
مدیرعامل شركت آزمایشگاه فنی و مكانیك خاك در پاسخ به پرسش مهر درباره مطالبات این شركت از دستگاههای مختلف اظهار داشت: برای حل این مشكل با سازمان برنامه و بودجه مذاكراتی داشتیم كه امروز از این سازمان با ما تماس گرفتند و قول هایی برای جبران مطالبات داده شد. ما همینكه بتوانیم كف حقوق نیروهای شركت را پرداخت نماییم راضی هستیم ولی فكر می كنم هم اكنون شرایط برای خصوصی شدن این شركت آماده نیست.

1396/11/02
13:51:48
5.0 / 5
4353
تگهای خبر: راه , عمران , فرودگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک