فرودگاه های جهان پس از كرونا تبدیل به شهر ارواح شده اند بعلاوه تصاویر

فرودگاه های جهان پس از كرونا تبدیل به شهر ارواح شده اند  بعلاوه  تصاویر زمین دار شو: لغو پروازهای داخلی و بین المللی، اعلام وضعیت اضطراری و قرنطینه و بسته شدن مرزهای هوایی در خیلی از كشورهای جهان كه الان به شدت درگیر ویروس كرونا هستند، فرودگاه های بزرگ و شلوغ جهان را نیز تبدیل به شهر ارواح كرده است.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، برمبنای گزارشی كه در تلگراف و بسیاری دیگر از رسانه های خارجی آمده است، همزمان با شروع گسترده و شیوع ویروس كرونا در كشورهای مختلف جهان خیلی از ایرلاین ها بمنظور جلوگیری از انتشار بیشترین ویروس و همین طور حفظ سلامت و بهداشت جامعه، پروازهای خود به مناطق گسترده ای از جهان كه الان با كرونا به شدت درگیرند، را تا اطلاع ثانوی لغو كرده و به حالت تعلیق درآورده اند. همین لغو پروازها باعث شده كه شركت های هواپیمایی ضرر و زیان های مالی گسترده ای را متحمل شوند و خیلی از خطوط هوایی پرتردد و درآمدزایی آنها به حالت غیرفعال تغییر حالت دهد. خیلی از هواپیماها نیز الان در فرودگاه های بزرگ و پر تردد جهان زمین گیر شده اند.
همه این مسائل باعث شده كه خیلی از كارشناسان و مفسرین فعال در حوزه هوانوردی، صدمات وارده از طرف شیوع ویروس كرونا بر صنعت هوانوردی و گردشگری را به حادثه تروریستی ۱۱ سپتامبر به برج های دوقلوی ایالات متحده آمریكا تشبیه كنند كه البته به عقیده آنها لطمه های این ویروس خطرناك بمراتب بسیار بیشتر و گسترده تر خواهد بود به شكلی كه انتظار می رود شیوع ویروس كرونا در جهان عنوان بزرگترین كابوس برای ایرلاین ها را به خود اختصاص دهد.
در زیر تصاویری از بزرگترین، شلوغ ترین و پر ترددترین فرودگاههای جهان كه مقرر و پایگاه اصلی خیلی از شركت های هواپیمایی فعال و بزرگ جهان به شمار می روند، آمده است كه از زمان شیوع گسترده ویروس كرونا و افت شدید تقاضا برای سفرهای هوایی و همین طور بسته شدن مرزهای هوایی در كشورهای مختلف، میزبان خیل عظیمی از هواپیماهای زمین گیر شده هستند و به عقیده خیلی از كارشناسان، به سبب آنكه عاری از هرگونه پرواز و خالی از هیاهو و رفت و آمد مسافران هستند، تبدیل به شهر ارواح و پاركینگی از انواع هواپیماهای كوچك و بزرگ شده اند.پیش تر كارشناسان سازمان هوانوردی بین المللی غیرنظامی ایكائو (ICAO) با انتشار گزارشی مفصل درباب ضرر و زیان های مالی گسترده شركت های هواپیمایی در سراسر جهان تحت تاثیر شروع ویروس كرونا به شدت ابراز نگرانی كرده بودند.
سازمان بین المللی حمل و نقل هوایی یاتا در برآوردهای قبلی خود اعلام نموده بود كه كاهش تردد، تعلیق و لغو پروازها سبب خواهد شد كه حجم ترافیك هوایی جهان امسال میلادی با یك كاهش ۴.۷ درصدی روبرو شود كه این بیشترین میزان از بحران های مالی در سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ میلادی محسوب می شود. این در حالیست كه هنوز تبعات منفی این كاهش حجم ترافیك هوایی در جهان بر روی میزان سوددهی و درآمدزایی ایرلاین ها هنوز معلوم و مشخص نشده است.
منبع:

1399/01/11
21:46:17
5.0 / 5
3310
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک