در گفت وگو با زمین دار شو مطرح شد

تسهیلات جدید به كارخانه هایی داده شود كه كارگرانشان را حفظ كردند

تسهیلات جدید به كارخانه هایی داده شود كه كارگرانشان را حفظ كردند زمین دار شو: رئیس كانون عالی انجمن های صنفی كارگران می گوید تسهیلات ارزان دولت باید با اولویت به كارخانه هایی داده شود كه در شرایط سخت سال قبل و با وجود نوسانات اقتصادی و انتشار كرونا كارگرانشان را حفظ كردند.


ناصر چمنی در گفتگو با ایسنا، در ارزیابی مصوبه پرداخت ۷۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان به بنگاههای اقتصادی مشروط برعدم اخراج كارگران، اظهار داشت: در شرایطی كه كرونا مشكلاتی را برای تولید و بنگاههای اقتصادی بوجود آورده باید از كارفرمایان و كارگران حمایت كرد. همچنان كه انتظار داریم اشتغال كارگران مورد توجه قرار گیرد و به جامعه كارگری كمك گردد همین انتظار را برای كمك به كارفرمایان داریم.
وی افزود: همه دولتها در چنین شرایطی به میدان می آیند و از تولید، كارخانه ها، تولیدكننده و كارگر حمایت می كنند بنابراین این مصوبه طرح بسیار خوبی است و قید كردن شرط حفظ كارگران در این مصوبه نشان داده است كه رئیس جمهور دغدغه حفظ اشتغال موجود و بقای كارگاهها و كارخانه ها را دارد.
رئیس كانون عالی انجمن های صنفی كارگران خاطرنشان كرد: اگر نگاه كارفرمایان هم در بحث پشتیبانی از نیروهای كار خود بخصوص دستمزد، مانند تصمیم دولت باشد بطور قطع نتایج خوبی به دست می آید.
چمنی با تاكید بر اینكه دولت باید ضمانت های اجرایی این طرح و سازو كارهای آنرا پیشبینی كند، اضافه كرد: رئیس جمهور اعلام نمود كه شرط دادن وام ارزان قیمت این است كه كارگر اخراج نشود بنابر این دولت ساز وكارهای لازم را مشخص كرده است با این وجود معتقدم كه در این حوزه باید استعلامی هم از ادارات كار استانها گرفته و متقاضیان استفاده از این وام مشخص شوند.
وی تصریح كرد: تاكید ما این است كه كارخانه هایی كه در شرایط سخت سال قبل و تحت تأثیر تغییر قیمت بنزین، نوسانات اقتصادی، تحریم ها و كرونا كارگران خویش را نگه داشتند و سال جدید را با همان تعداد كارگر در سال ۱۳۹۸ آغاز كردند، در اولویت دریافت این وام قرار گیرند.
به گفته این مقام ارشد كارگری با بررسی فهرست ارسال بیمه ها به تأمین اجتماعی پارسال می توان به آمار كارگران شاغل و بیكار شده پی برد و بر مبنای آن نسبت به پرداخت تسهیلات ارزان قیمت اقدام نمود.
به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، در جلسه اقتصادی ستاد مقابله با ویروس كرونا مصوب شد مبلغ ۷۵ هزار میلیارد تومان اعتبار با نرخ سود ۱۲ درصد به منظور كمك به بنگاههای صدمه دیده از كرونا به شرط آنكه كارگران خویش را اخراج نكنند، اختصاص پیدا كند.
منبع:

1399/01/12
21:13:28
5.0 / 5
2916
تگهای خبر: اشتغال , بیمه , تسهیلات , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک