آخرین وضعیت پیشرفت پروژه مسكن ملی

آخرین وضعیت پیشرفت پروژه مسكن ملی به گزارش زمین دار شو طبق آخرین آمار از ۴۰۰ هزار واحد طرح اقدام ملی مسكن تابحال زمین مورد نیاز برای راه اندازی بیشتر از ۲۲۰ هزار واحد تأمین شده و بخش زیادی از ساخت و ساز ها شروع شده است.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، بر مبنای اعلام محمود محمودزاده - معاون وزیر راه و شهرسازی - در بخش مشاركت حدود ۹۷ هزار واحد مسكونی شروع شده كه از این تعداد ۵۸ هزار و ۲۱۳ واحد در مرحله ساخت و ۳۸ هزار و ۴۴۸ واحد در مرحله آماده سازی زمین قرار دارند.
در چارچوب فروش اقساطی ۹۹ ساله هم ساخت ۵۸ هزار و ۵۰۰ واحد مسكونی شروع شده است. همینطور ۹۶۱۲ فقره تسهیلات ساخت به متقاضیان واجد شرایط كه دارای زمین هستند پرداخت شده تا مبادرت به ساخت و ساز كنند.
در بعضی شهرهای كوچك و متوسط هم كه مسئولیت اجرای آن با بنیاد مسكن خواهد بود در چارچوب ساخت گروهی مسكن زمین برای راه اندازی حدود ۱۷ هزار و ۵۰۰ واحد تأمین و به متقاضیان واگذار شده تا خودشان با نظارت بنیاد مسكن بسازند. این تعداد الان به پیشرفت حدود ۱۰۰ درصد رسیده و خرداد یا تیر ماه سال جاری افتتاح می شود.
از طرفی برای ساخت ۲۴ هزار و ۱۵۵ واحد مسكونی، زمین در اختیار تعاونی ها و بخش خصوصی قرار گرفته است.
مقرر است عملیات ساخت همه ۴۰۰ هزار واحد مسكونی در سال ۱۳۹۹ و همه واحدها تا پیش از آخر دولت دوازدهم به مرحله واگذاری و بهره برداری برسد.
گفته می شود ۳۳۰ هزار واحد در چارچوب فروش اقساطی و اجاره ۹۹ ساله خواهد بود و ۷۰ هزار واحد با روش مشاركت در ساخت در اختیار سازنده ها قرار می گیرد. آورده دولت، زمین خواهد بود و آورده سازندگان، سرمایه و توان فنی است. در انتها پروژه سهم هریك از طرفین به صورت كارشناسی تعیین و بین دو طرف تقسیم می شود.
در مجموع مقرر است زمین برای ساخت ۱۵۰ هزار واحد مسكونی از سوی شهرهای جدید تامین گردد. تأمین زمین ۴۵ هزار واحد بر عهده شركت بازآفرینی شهری است. سهمیه سازمان ملی زمین و مسكن هم تأمین زمین حدود ۲۰۰ هزار واحد خواهد بود.

منبع:

1399/02/03
13:23:40
5.0 / 5
2950
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک