در گفت وگو با زمین دار شو تاكید شد

شستا برای كارگران و نسل های آینده حفظ شود

شستا برای كارگران و نسل های آینده حفظ شود زمین دار شو: یك مقام مسئول كارگری معتقد می باشد شستا متعلق به كارگران است و دارایی كارگران باید حراست و حفاظت شود تا برای نسل های آینده بماند.


داود امیری در گفت و گو با ایسنا، درباره مطالبات جامعه کارگری در هفته کارگر اظهار نمود: هفته کارگر باید نویدبخش خبرهای خوش برای کارگران باشد و کارگر به کارگر بودنش افتخار کند ولی شروع امسال با نگرانی از گسترش کرونا و از دست رفتن خیلی از شغل ها همراه شد و نحوه تعیین دستمزد در شورای عالی کار نیز کام کارگران را تلخ کرد در صورتیکه قانونی ترین و مهمترین خواسته کارگران حداقل دستمزد است که امسال برخلاف سالهای گذشته بدون نظر گروه کارگری تعیین و تصویب گردید.
شستا برای کارگران و نسل های آینده حفظ شود
وی پیگیری واگذاری سهام شستا را یکی دیگر از مطالبات کارگران عنوان نمود و اظهار داشت: شستا متعلق به کارگران و جزو اموال و دارایی های آنها است و جامعه کارگری حتی با واگذاری یک درصد از سهام آن موافق نبوده و نیست.
امیری اشاره کرد: دولتها بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکارند ولی بجای آنکه بدهی خودرا بپردازند و سازمان را از بحران خارج کنند به سراغ شستا می روند.
عضو کانون هماهنگی شورای اسلامی کار خراسان شمالی اضافه کرد: اگر در اداره تامین اجتماعی گرفتار مشکل شدیم نباید بلافاصله برای ایجاد نقدینگی به فروش شستا روی بیاوریم. سهام شستا غیر قابل فروش است و دارایی کارگران باید حراست و حفاظت شود تا برای نسل های آینده بماند.
مشکل قراردادهای موقت کار حل نشد
امیری همین طور با اشاره به تدوین بخشنامه تبصره یک ماده ۷ قانون کار اظهار داشت: قرار بود با تدوین این بخشنامه مشکل قراردادهای موقت کار حل شود ولی با تبصره و بند ۵ که به آخر این بخشنامه زده شد عملا قراردادهای موقت قانونی شدند و رسمیت یافتند و آرزوی چندین ساله کارگران و حتی بعضی از آرای هیات عمومی دیوان که در تایید کار دائم اصداق یافته بود به فراموشی سپرده شد.
بگفته وی برمبنای تبصره یک ماده ۷ قانون کار باید مشاغلی که مستلزم به کارگیری قرارداد موقت هستند و طبیعت آنها جنبه غیر مستمر دارد توسط وزارت کار مشخص می شد.
منبع:

1399/02/07
13:02:26
5.0 / 5
2564
تگهای خبر: راه , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک