تایید شدگان مسكن ملی اختتام اردیبهشت مشخص می شوند

تایید شدگان مسكن ملی اختتام اردیبهشت مشخص می شوند زمین دار شو: برمبنای اعلام معاون وزیر راه و شهرسازی، نتایج پالایش متقاضیان طرح اقدام ملی مسكن كه به صورت اینترنتی ثبت نام كرده اند اواخر اردیبهشت ماه اعلام می شود.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، در مرحله دوم ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن حدود یک میلیون و ۳۶۰ هزار نفر نام نویسی کردند که از این تعداد بیش از ۵۰۰ هزار نفر بوسیله سامانه اینترنتی tem.mrud.ir و بیش از ۸۰۰ هزار نفر بوسیله پیامک ثبت نام کردند. کسانی که بوسیله سامانه نام نویسی شدند، اطلاعاتشان کامل روی سامانه ثبت شده و مراحل پالایش اطلاعات آنها در حال انجام می باشد که نتایج آن تا اختتام اردیبهشت ماه اعلام می شود.
محمود محمودزاده - معاون وزیر راه و شهرسازی - ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: آن تعداد از متقاضیانی هم که بوسیله پیامک ثبت نام کرده اند اگر تا اختتام ماه شرایط مراجعه حضوری مهیا شود، باید نسبت به تکمیل مدارک و اطلاعات خود اقدام نمایند. به نظر می آید خیلی از شهرها از نظر بهداشتی بعنوان شهرهای سفید اعلام شوند که در آن شهرها مشکلی از نظر مراجعه و تکمیل مدارک وجود ندارد که به زودی به متقاضیان برای مراجعه اعلام خواهد شد.
وی ادامه داد: به لحاظ محدودیتی که بحران کرونا پیش آورد باید تاریخی مشخص شود تا دیگر متقاضیان واجد شرایط بتوانند تشکیل پرونده دهند و چنانچه همه موارد برای آنها کامل باشد به بانک مراجعه کنند. همین طور افرادی که اعتراض داشتند که بیشتر آنها مربوط به قرمز بودن فرم «ج» و مشابهت اسمی بود، با پیگیری هایی که از طرف سازمان ملی زمین و مسکن انجام شد، این کنترل به استانها تفویض شد.
مسکن ملی فرهنگیان ۱۵ اردیبهشت کلنگ می خورد
وی همینطور از آغاز عملیات اجرایی قسمتی از واحدهای طرح اقدام ملی مسکن، موضوع تفاهم نامه وزارت راه و شهرسازی با وزارت آموزش و پرورش آگاهی داد و اظهار داشت: پیرو تفاهم نامه با وزارت آموزش و پرورش برای راه اندازی ۱۷۰ هزار واحد مسکونی فرهنگیان، عملیات اجرایی قسمتی از واحدهای مسکونی فرهنگیان، دوشنبه ۱۵ اردیبهشت، شروع می شود.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی افزود: تمامی فرهنگیانی که متقاضی دریافت مسکن ملی بودند، پالایش و افراد واجد شرایط، مشخص شده اند و برمبنای ظرفیتی که هر کدام از استانها دارند امکان واگذاری اراضی به طرح اقدام ملی در دست بررسی قرار دارد. در بعضی از استان ها، بررسی ها انجام و اراضی موردنیاز تخصیص یافته است و روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۹ مقرر است تا این مراسم به شکل ویدئوکنفرانس کلنگ زنی شود.
تمدید اجاره نامه مستاجران هنوز نهایی نشده است
محمودزاده پیش از این درباره طرحی سخن گفته بود که طبق آن و با عنایت به شیوع ویروس کرونا، قرارداد مستاجران به صورت خودکار شش ماه تمدید شود. او در اینباره گفته است: پیشنهادی را به ستاد ملی کرونا ارائه کردیم و آنچه که این ستاد تصویب کند، ملاک عمل است. برای اینکه در این خصوص، دستگاه های مختلف اظهارنظر می کنند.
به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، طرح اقدام ملی تولید و عرضه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی، شهریور ۱۳۹۸ با حضور رئیس جمهور شروع شد. البته در بعضی از مناطق از اختتام سال ۱۳۹۷ کلید خورده بود. در چارچوب این طرح تا آخر سال ۱۳۹۸ عملیات راه اندازی دست کم ۲۱۸ هزار و ۵۲ واحد شروع شده که بیش از نیمی از پروژه را شامل می شود. برمبنای اعلام اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، نخستین واحدهای مسکن ملی در بعضی مناطق کشور، خرداد یا تیرماه امسال تحویل می شود. پیش از این هم محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی به ایسنا گفته بود که ۱۷ هزار و ۵۰۰ واحد در شهرهای کوچک آماده واگذاری است.
منبع:

1399/02/13
14:26:26
5.0 / 5
2835
تگهای خبر: اینترنت , بانك , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک