مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اعلام كرد:

تكمیل دو پروژه فاز سوم پایانه كانتینری و اسكله های نفتی

تكمیل دو پروژه فاز سوم پایانه كانتینری و اسكله های نفتی زمین دار شو: مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، تكمیل دو پروژه فاز سوم پایانه كانتینری و اسكله های نفتی را بعنوان اهداف اصلی سال جهش تولید در بندر شهید رجایی اعلام نمود.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، محمد راستاد عصر دوشنبه در بازدید از پروژه های بندر شهید رجایی اظهار داشت: تکمیل دو پروژه مهم فاز سوم پایانه کانتینری و اسکله های نفتی بندر شهید رجایی بعنوان دو هدف اصلی سال جهش تولید در این بندر محسوب می شوند.
وی افزود: در بازدید امروز آخرین وضعیت و روند اجرای این پروژه ها بررسی گردید تا در صورت نیاز جهت رفع موانع و مشکلات آنها اقدامات لازم صورت گیرد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اضافه کرد: فاز سوم توسعه پایانه کانتینری بندر شهید رجایی با وضعیت خوب کارگاه برمبنای زمانبندی تعیین شده در حال اجراست و پیش بینی می نماییم تا قبل از اختتام سال جاری در این فاز ۹۰۰ متر اسکله و پس کرانه به بهره برداری برسد.
راستاد اشاره کرد: پروژه اسکله های نفتی نیز با تلاش خوبی در حال اجراست و در بازه زمانی تعیین شده طی سال جاری تکمیل خواهند شد.
وی اظهار داشت: بواسطه اجرای این دو پروژه مهم تحول جدی در ظرفیت بندر شهید رجایی در زمینه کارهای تخلیه و بارگیری کانتینری و نفتی را شاهد خواهیم بود.
معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه به تعامل خوب سازمان بنادر و دریانوردی و شرکت راه آهن برای توسعه حمل و نقل چند وجهی در بندر شهید رجایی اشاره نمود و بیان داشت: با این تعامل خوب میزان حمل و نقل کالا و محموله ها بوسیله ریل در بندر شهید رجایی افزایش یافته و سبب ارتباط بدون واسطه حمل و نقل دریایی و ریلی شده است.
راستاد اشاره کرد: دو مجموعه سازمان بنادر و دریانوردی و شرکت راه آهن، عزم و اراده جدی برای توسعه این تعاملات و همکاری ها را دارند و هم اکنون بر روی حمل و نقل کالاهای اساسی تمرکز شده و به مرور در امتداد سیاست های کلان کشور تلاش می نماییم، حمل و نقل ریلی سهم حداکثری را در جابجایی کالا در بندر شهید رجایی داشته باشد.
تخلیه و بارگیری ۵.۸ میلیون تن کالا طی ۴۵ روز نخست سال جار ی در بندر شهید رجایی
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان نیز در این بازدید ضمن ارائه گزارشی از فعالیت ها و اقدامات مجموعه بنادر استان از شروع سال ۹۹ تاکنون، گفت: طی ۴۵ روز نخست سال جاری ۵.۸ میلیون تن کالا در بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری و جابجا شده است.
اله مراد عفیفی پور اضافه کرد: بخش عمده ای از این کالاها صادراتی و بیش از ۵۰۰ هزار تن نیز شامل کالاهای اساسی بوده است و همین طور با همکاری دو مجموعه بنادر و گمرک، رکورد خوبی در ترخیص کالاهای بهداشتی باتوجه به نیاز امروز کشور در بندر شهید رجایی به ثبت رسیده است.
وی اشاره کرد: تمامی پروژه ها و فعالیت ها و عملیات های مختلف تخلیه و بارگیری و ترخیص کالا در بندر شهید رجایی با رعایت پروتکل های بهداشتی ادامه دارد تا اهداف سال جهش تولید را محقق نماییم.
به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، راستاد عصر دوشنبه ۱۵ اردیبهشت از بخش های مختلف بندر شهید رجایی بندرعباس بازدید و از نزدیک در جریان آخرین وضعیت پروژه های این بندر قرار گرفت.
مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی با حضور در فاز سوم طرح توسعه بندر شهید رجایی، پروژه Access cont درب شمالی بندر، اسکله در حال ساخت نفتی بندر خلیج فارس و چندین پروژه توسعه ای و سرمایه ای ضمن استماع گزارش مدیر کل بنادر هرمزگان، مشاورین و پیمانکاران از آخرین اقدامات و پیشرفت های حاصله باخبر شد.
ارزیابی روند تخلیه کالاهای اساسی و بررسی اقدامات صورت گرفته در امتداد توسعه حمل و نقل چند وجهی در بزرگترین بندر تجاری و بازرگانی کشور از دیگر اهداف سفر معاون وزیر راه و شهرسازی به هرمزگان بود.


منبع:

1399/02/16
13:45:04
5.0 / 5
2875
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک