در نشست هم اندیشی مدیران سازمان منطقه آزاد كیش مطرح شد:

اهتمام جدی بر رعایت مقررات بهداشتی توسط گردشگران در كیش

اهتمام جدی بر رعایت مقررات بهداشتی توسط گردشگران در كیش به گزارش زمین دار شو نشست هم اندیشی مدیران سازمان منطقه آزاد كیش و مدیران روابط عمومی های شركت های هواپیمایی كشور با مبحث از سرگیری پروازها به این جزیره به میزبانی سازمان منطقه آزاد كیش برگزار گردید.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، نشست هماهنگی ایرلاین ها جهت راه اندازی مجدد کلیه پروازها به مقصد کیش با رعایت پروتکل های بهداشتی، در دفتر سازمان منطقه آزاد کیش در تهران با حضور مدیران روابط عمومی ایرلاین ها، سعید پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی و سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش، رضا جعفرزاده مدیر روابط عمومی رئیس سازمان هواپیمایی کشور و سیدعلیرضا علوی رضوی مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل این سازمان برگزار و بعد از تبادل اطلاعات، تجربیان و بررسی نحوه انجام پروازها به کیش، بر رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و اولویت حفظ سلامت مسافران، کیشوندان و رونق اقتصادی تاکید شد.
در ابتدای این جلسه مدیر روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش ضمن خوشامدگویی بر اهمیت این جلسه درباره آغاز پروازها از شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه به جزیره کیش تصریح کرد.
در ادامه مدیر روابط عمومی هواپیمایی کیش ایر گزارشی از اقدامات این هواپیمایی درباره رعایت پروتکل های بهداشتی و اقدامات فرهنگی صورت گرفته در این ایرلاین عرضه کرد و اظهار داشت: اعتمادسازی برای مسافران در مورد ضدعفونی کابین پرواز، عرضه دستکش، ماسک و پیکسل های فرهنگی برای مسافران، رعایت قاصله اجتماعی در تمام قسمت های عملیات پروازی، تب سنجی کلیه مسافران، تأمین امنیت پزشکی پرسنل و گروه کرو و رعایت دستورات سازمان هواپیمایی کشوری و جهانی در اینباره با انتخاب و تحقق شعار «ما مراقبتان هستیم» همچون اقدامات کیش ایر بوده است.
در ادامه این جلسه مدیرعامل هواپیمایی کیش و عضو هیئت مدیره انجمن شرکت های هوایی ایران با اشاره به راه اندازی مجدد پروازهای همه ایرلاین ها از ۲۵ اردیبهشت به جزیره کیش با اشاره به اهمیت این مورد و با عنایت به سفید بودن وضعیت جزیره و نگرانی ها از ورود مسافران و خارج شدن کیش از وضعیت سفید، داشتن رویکرد و برنامه فرهنگی را ضروری دانست.

فرزانه شرفبافی تصریح کرد: ما نیازمند این هستیم که تصمیم گیری های صحیحی در حوزه فرهنگ و رسانه داشته باشیم تا ایرلاین ها و مسافران با پایین ترین میزان صدمه مواجه باشند.
عضو هیئت مدیره انجمن شرکت های هوایی از مدیران روابط عمومی ها خواست در تمام مراحل پرواز در کنار مسافران باشند تا شرایط سفر را به خوبی رصد و با اطلاعات جامع و کافی نسبت به فعالیتهای فرهنگی اقدام نمایند.
وی همینطور در ادامه اضافه کرد: طبق استاندارد ایکائو باید تنها ۲۵ درصد ظرفیت خویش را تا آخر سال ۲۰۲۰ استفاده نماییم، هرچند که این مساله برای شرکت ها بسیار زیان دهنده است.
مدیرعامل هواپیمایی کیش ایر در انتها از مدیران روابط عمومی درخواست نمود مبحث سلامت کیشوندان و سفید بودن این جزیره را بیشتر از پیش مورد توجه قرار دهند تا پروازها به صورت روتین ادامه پیدا کند.
در ادامه این جلسه مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشور از صدور مجوز پرواز ایرلاین ها اطلاع داد و اظهار داشت: این تصمیم در ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره پروازها صورت می گیرد و سازمان هواپیمایی کشور در اتخاذ آن نقشی ندارد. تا این لحظه و در این شرایط تقریباً با کمتر از یک سوم ظرفیت ناوگان هوایی کشور پروازها انجام شده است و بیشتر از ۷۰ درصد مسافر کاهش پیدا کرده است، با این وجود پول بلیت های کنسلی نوروز و پس از آنرا پرداخت کرده ایم.
رضا جعفرزاده اضافه کرد: هم اکنون کلیه پروازها با هدف پشتیبانی صورت گرفته و جنبه اقتصادی ندارد، اما باید تلاش نماییم که با رعایت موازین بهداشتی ظرفیت بیشتری از پروازها با حفظ سلامت مسافران و کیشوندان برقرار شود. ما باید پاسخ دقیق، درست، صادقانه و متقنی به مردم بدهیم و تمام شیوه نامه ها را رعایت نماییم.
در ادامه معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش ضمن تشریح وضعیت کرونا و اقتصاد جهان و ایران اظهار داشت: کیش در مرحله گشایش است و امروز بسط هایمان به صورت عاقلانه و تدریجی بیشتر از قبض هایمان است.
سرپرست معاونت گردشگری سازمان اضافه کرد: خواسته ما در انجام پروازها به کیش کنترل کامل در تمام مراحل پروازی و افزایش فعالیتهای فرهنگی برای افراد در جهت رعایت پروتکل های بهداشتی است.
پورعلی خاطرنشان کرد: در تلاشیم هستیم تا در جزیره کیش قوانین بهداشتی به صورت دقیق رعایت شود تا معیشت و اقتصاد مردم به خطر نیففتد و در این راستا از سازمان هواپیمایی کشور هم کمک می خواهیم.
در آخر این نشست مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش ضمن استماع نظرات مدیران روابط عمومی ایرلاین ها با تاکید بر اینکه جزیره کیش در این ماه ها استانداردهای بهداشتی را افزایش داده و با همفکری و رعایت قواعد و شیوه نامه ها در مهار و کنترل کرونا موفق بوده است، ابراز امیدواری کرد با گشایش پروازها، نظارت و کنترل همه جانبه این روند حفظ شود.

1399/02/26
14:10:45
5.0 / 5
2986
تگهای خبر: استاندارد , پرواز , جزیره , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک