از طرح ۲۴۰۰ هكتاری نخلستان چه خبر؟

از طرح ۲۴۰۰ هكتاری نخلستان چه خبر؟ به گزارش زمین دار شو بوشهر نماینده مجری طرح ۲۴۰۰ هكتاری نخلستان اظهار داشت: تابحال كل ۵۴۰۰ متر خط لوله GRP این طرح اجرا شده و پیشرفت فیزیكی كلی پروژه ۸۵ درصد برآورد می شود.


طرح های کنترل سیلاب شبانکاره و بهسازی کانال های آبیاری سعدآباد همچون طرحهای در حال اجرا در شهرستان دشتستان هستند.
مدیرعامل سهامی آب منطقه ای استان بوشهر روز جاری در بازدید از طرح های کنترل سیلاب شبانکاره، این دو پروژه را اقداماتی مهم در جهت کاهش خسارات به زیرساخت های منطقه دانست.
علی محمدی تصریح کرد: روند پیشرفت این پروژه ها مطلوب است و این شرکت آمادگی آنرا دارد تا در صورت تامینِ به هنگام اعتبار، پروژه های مذکور را طبق برنامه زمانبندی به پایان برساند.

مهار سیلاب های فصلی با تکمیل سازه های کنترل سیلاب
به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، نماینده مجری طرح های کنترل سیلاب شبانکاره اظهار نمود: بندهای محور ۱۰ و ۱۴، دو پروژه از مجموع ۱۸ سازه پیشبینی شده در مسیل های شبانکاره است که با هدف کنترل سیلاب ایجاد می شود.
مهدی عوض زاده اضافه کرد: با تکمیل این بندها، سیلاب های فصلی که باعث بروز خسارت به اراضی کشاورزی و شبکه آبیاری شبانکاره می شود، مهار خواهد شد.
وی تصریح کرد: تغذیه سفره های آب زیرزمینی، کنترل رسوب و آبخیزداری هم از دیگر اهداف این طرح به حساب می آید.
نماینده مجری طرح های کنترل سیلاب شبانکاره اظهار نمود: بند محور ۱۰ از نوع بتنی و حجم مخزن آن ۳۰۰ هزار مترمکعب است. خاکبرداری این بند با حجم ۲۹ هزارمترمکعب به اتمام رسیده و الان پیشرفت فیزیکی ۳۵ درصد دارد.
این کارشناس با اشاره به مشخصات فنی بند محور ۱۴ اظهار داشت: این بند با ارتفاع ۱۶ متر و حجم مخزن ۲۰۰ هزار مترمکعب، از نوع سنگ و ملاتی است، تا کنون ۹ هزار و ۵۰۰ مترمکعب از حجم بدنه این بند اجرا شده و پیشرفت فیزیکی کلی آن ۸۵ درصد است و امسال به بهره برداری خواهد رسید.

پیشرفت ۸۵ درصدی طرح ۲۴۰۰ هکتاری نخلستان
مدیرعامل سهامی آب منطقه ای بوشهر در ادامه به بازدید از طرح ۲۴۰۰ هکتاری نخلستان و پروژه بهسازی کانال های آبیاری دالکی پرداخت.
نماینده مجری طرح ۲۴۰۰ هکتاری نخلستان اظهار نمود: این پروژه شامل یک ایستگاه پمپاژ و خط انتقالی به طول ۵.۴ کیلومتر است که تا کنون کل ۵۴۰۰ متر خط لوله GRP این طرح اجرا شده و پیشرفت فیزیکی کلی این پروژه ۸۵ درصد برآورد می شود.
مجید بحرانی اضافه کرد: همینطور ساخت ابنیه، تاسیسات مکانیکال و نصب و راه اندازی ۵ دستگاه الکتروپمپ بعنوان قلب تپنده این پروژه از دیگر اقدامات انجام شده است. هم اکنون سوله ایستگاه در حال ساخت بوده و در آخرین مرحله کارهای برقی همچون تابلو و ترانس صورت خواهد گرفت.
وی تصریح کرد: افزایش راندمان انتقال، توزیع و کاربرد آب، کنترل توزیع آب و مدیریت بهره برداری بهینه و همینطور تثبیت اشتغال موجود و پیشگیری از مهاجرت اهالی منطقه از مهم ترین اهداف این طرح است. اعتبار مورد نیاز این پروژه ۲۵۰ میلیارد ریال برآورد شده و بیشتر از ۲۲۰۰ نفر از کشاورزان منطقه از آن بهره مند خواهند شد.
نماینده مجری طرح ۲۴۰۰ هکتاری نخلستان با اشاره به طرح بهسازی کانال آبیاری شبکه دالکی تصریح کرد: یکی دیگر از پروژه های اجرایی در دشت دالکی، بهسازی کانال های آبیاری این منطقه است که در این پروژه ۵ کانال تحت پوشش شبکه دالکی به نامهای نظرآقا، آل یوسفی، هلپه ای، کربلایی محمد قلی و آقایی مورد بهسازی قرار خواهند گرفت.
بحرانی اضافه کرد: کل طول این پروژه بیشتر از ۱۵ کیلومتر و پیشرفت فیزیکی آن ۹۵ درصد است که با تبدیل این کانال ها از سنتی به مدرن، راندمان آبیاری افزایش قابل ملاحظه ای خواهد یافت و باعث توزیع عادلانه آب می شود.
وی اعتبار مورد نیاز این پروژه را ۳۰۰ میلیارد ریال عنوان نمود و اظهار داشت: با فعالیت همزمان دو تیم از پیمانکاران بومی، این پروژه امسال و قبل از برنامه زمانبندی به بهره برداری خواهد رسید.1399/03/02
11:11:00
5.0 / 5
2418
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک