یك كارشناس:

رشد بازار مسكن ادامه نمی یابد

رشد بازار مسكن ادامه نمی یابد به گزارش زمین دار شو یك كارشناس بازار مسكن اظهار داشت: مجموعه عواملی همچون انباشت تقاضا پس از ركود ناشی از كرونا، انتظارات تورمی، رشد بازارهای موازی، تحریم ها و افزایش نقدینگی​؛ منجر به ورود بازار مسكن به كانال ۱۷ میلیون تومان شد اما این روند ادامه دار نخواهد بود و در تابستان بازار به ثبات می رسد.


مهدی سلطان محمدی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: در ماههای اسفند و فروردین به علت شیوع کرونا بازار مسکن گرفتار رکود شده بود و یک دفعه با بازگشایی دفاتر املاک و افزایش خرید و فروش ها قیمت ها بالا رفت.
وی ادامه داد: از سوی دیگر تحریم های ظالمانه را داشتیم که مبحث تازه ای نیست اما تلفیق آن با بازه زمانی پیش از عید و کرونا، فضای انتظارات تورمی را در همه بازارها همچون ارز، طلا، خودرو، بورس، مسکن و دیگر کالاها به وجود آورد که منجر به تغییر قیمت ها شد.
این کارشناس اقتصاد مسکن با بیان این که تحریم های ظالمانه به رشد نقدینگی در کشور دامن می زند، اظهار داشت: نقدینگی سرگردان برای محافظت از کاهش ارزش، معمولاً به بازارهای ارز، طلا و مسکن ورود می کند.
سلطان محمدی خاطرنشان کرد: مجموعه این عوامل التهابی را در بازار مسکن در اردیبهشت ماه ایجاد کرد اما انتظار نداریم که این روند در ماههای آینده ادامه پیدا کند. رشد قیمت مسکن شهر تهران در اردیبهشت سال جاری نسبت به اردیبهشت سال قبل حدود ۳۴ درصد بود که با نرخ تورم عمومی تقریباً در یک سطح قرار دارد.
وی تصریح کرد: پیشبینی ها این است که رشد قیمت مسکن در سال ۱۳۹۹ به اندازه سالهای ۹۷ و ۹۸ نخواهد بود و نهایت رشد قیمت امسال معادل نرخ تورم عمومی است؛ چون که تقاضای مصرفی ضعیف شده و بنابراین ظرفیتی در بازار مسکن وجود ندارد.
به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ میانگین قیمت یک متر مربع واحد مسکونی در شهر تهران به ۱۷ میلیون و ۶ هزار تومان رسید که نسبت به ماه قبل ۹.۴ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۳۳.۸ درصد افزایش نشان داده است. بر مبنای اعلام وزارت راه و شهرسازی تعداد معاملات هم ۱۱ هزار و ۵۶۰ فقره بود که نسبت به فروردین سال جاری ۷۸۹ درصد رشد داشت و نسبت به اردیبهشت سال گذشته ۶.۱ درصد کاهش پیدا کرد.1399/03/05
13:33:23
5.0 / 5
2677
تگهای خبر: خرید و فروش , راه , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک