معاون عمرانی استاندار بوشهر مطرح كرد

بهبود وضعیت آب رسانی به روستاهای عسلویه

بهبود وضعیت آب رسانی به روستاهای عسلویه زمین دار شو: بوشهر با حضور معاون امور عمرانی استاندار، مدیرعامل شركت آب و فاضلاب و مدیركل بحران استان بوشهر موارد و گلایه مردم روستاهای شهرستان عسلویه نسبت به وضعیت آبرسانی بررسی و طرح های مهمی اجرا شد.


معاون عمرانی استاندار بوشهر در بررسی وضعیت تامین آب آشامیدنی روستاهای شهرستان عسلویه با اعلان اینکه طی هفته های گذشته برای حل مشکلات آب شرب این شهرستان تصمیماتی گرفته شد اظهار نمود: برمبنای تعهدات ارائه شده قرار شد مصوبات بعد از سه هفته از اجرای آنها، مزایا و فوایدی که نصیب مردم در تامین آب آشامیدنی شده بررسی شود.
مهرداد ستوده با اشاره به مشکلات روستاهای عسلویه در تامین آب آشامیدنی اشاره کرد: در بررسی قبلی روستاهایی در شهرستان عسلویه بود که متاسفانه ۱۰ تا ۱۲ روز یکبار هم به آنها آبرسانی نمی شد و الان به روستاهای عسلویه ۲ تا ۳ بار در هفته آبرسانی می شود
وی از اجرای طرح های آبرسانی برمبنای مصوبات نشست قبلی آگاهی داد و بیان کرد: با بازدید میدانی و گفتگو با مردم و دهیاران همه روستاهای شهرستان عسلویه مشخص شد هیچ روستایی در شهرستان عسلویه نیست که کمتر از ۲ بار در هفته آب نداشته باشند و این در حالیست که برخی روستاها ۳ بار در هفته هم به آنها آبرسانی می شود.
معاون استاندار بوشهر با اعلان اینکه بیشتر مردم و دهیاران روستاها رضایت داشتند اظهار داشت: برمبنای مصوبات جلسه قبلی چاه های جدید در روستاها وارد مدار تولید آب شدند و آب شیرین کن های بخش خصوصی که تعطیل شده بودند در نشستی با آنها و تامین اعتبارات لازم وارد سرویس و مدار تولید شدند.
ستوده با تاکید بر نصب کنتور در ورودی روستاها و تعیین سهمیه بندی مشخص برمبنای استاندارد وزارت نیرو اضافه کرد: با تحقق این مهم میزان آبدهی به روستاهای عسلویه افزایش می یابد و بر این اساس مقرر شد با تایید دهیار و آبفای عسلویه میزان آب تحویلی به روستاها هر هفته گزارش شود.
وی بیان کرد: برمبنای مصوبه شورای تامین استان بوشهر و شهرستان عسلویه، انشعابات غیرمجاز قطع و با متخلفان در این حوزه برخورد قانونی می شود و با کسانی که آب آشامیدنی مردم را صرف کارهای غیرضروری و افرادی که بدون نصب کنتور مبادرت به سرقت آب آشامیدنی که متعلق به مردم است می کنند قاطعانه برخورد قانونی می شود.
معاون امور عمرانی استاندار بوشهر اضافه کرد: آمار انشعابات غیرمجاز و نوع برخورد با متخلفان در شهرستان عسلویه رسانه ای و اطلاع رسانی می شود تا مردم در جریان امور قرار بگیرند.
افزایش میزان آبدهی از خط کوثر به شبکه آبرسانی روستاهای عسلویه
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر هم با اعلان اینکه برای حل مشکلات آبرسانی شهرستان عسلویه بررسی کارشناسی انجام شد اظهار داشت: بعد از بررسی کارشناسانه در ۲۰ روستا با جمعیتی افزون بر ۳۵ هزار نفر میزان آبدهی از خط آبرسانی کوثر به شبکه روستاهای عسلویه با اعمال مدیریت مصرف در شهرهای بالا دست اضافه گردید.
عبدالحمید حمزه پور با اشاره به بهره برداری از منابع محلی اشاره کرد: در این راستا از چاه های محلی که حفر شده بود بعد از تجهیز وارد مدار شد.
بهره برداری از سد اخند برای آبرسانی به روستاهای عسلویه
وی با اشاره به بهره برداری از سد اخند برای آبرسانی به روستاهای عسلویه اشاره کرد: با همکاری دهیاری و شوراهای اسلامی آب سد اخند به شبکه آبرسانی روستاهای عسلویه با نصب یک دستگاه آب شیرین کن منتقل شد.
مدیرعامل آب و فاضلاب بوشهر از افزایش ۲ برابری آب روستاهای عسلویه آگاهی داد و بیان کرد: میزان آبدهی روستاهای عسلویه از ۴۵ لیتر به ۱۰۰ لیتر رسیده و منابع تامین آب به ۲ برابر افزایش یافته که سبب شده دوره های نوبت بندی آب از ۱۲ روز در قبل به کمتراز ۲ روز در هفته برسد.
اجرای آب شیرین کن ۵ هزار متر مکعبی در روستاهای عسلویه
حمزه پور با اعلان اینکه برمبنای برنامه میان مدت طرح های مهم آبرسانی اجرایی می شود اضافه کرد: هرچند وضعیت مطلوب نمی باشد ولی تا اندازه ای رضایت مردم روستاهای عسلویه تامین شده و بر طبق برنامه میان مدت آب شیرین کن ۵ هزار متر مکعبی که مجوزهای آن صادر شده در روستاهای عسلویه اجرا می شود.
وی اشاره کرد: با راه اندازی این آب شیرین کن با همکاری سرمایه گذار بخش خصوصی، مشکل همیشگی آب روستاهای عسلویه برطرف می شود.
تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله داریم
فرماندار عسلویه هم با اعلان اینکه وضعیت آبرسانی به روستاهای ۲۰ گانه عسلویه بهبود یافته است، اظهار داشت: با اجرایی شدن مصوبات حل مشکلات آبرسانی عسلویه وضعیت این روستاها بهبود یافته است.
عبدالنبی یوسفی با اعلان اینکه هنوز تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله داریم، اشاره کرد: ان شالله اقدامات مهمی در حال اجراست بااینکه دهیاری ها و شورهای اسلامی روستاهای عسلویه همکاریهای خوبی داشته اند.
لزوم همکاری مردم روستاهای عسلویه در جمع آوری انشعابات آب غیر مجاز
وی با تاکید بر همکاری مردم در جمع آوری انشعابات آب غیر مجاز اشاره کرد: هر چند مقدمات جمع آوری انشعابات غیرمجاز آب در شهرستان عسلویه فراهم شده و با افراد خاطی برخورد می شود لازم است مردم همکاریهای خودرا ادامه دهند.
فرماندار عسلویه مدیریت بهینه مصرف آب را یک لزوم دانست و اشاره کرد: با عزم جدی شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر و همکاری مردم و با اجرای طرح های مصوب در آینده وضعیت آبرسانی روستاهای شهرستان عسلویه بهتر و مطلوب تر می شود.
منبع:

1399/04/04
11:32:33
5.0 / 5
2380
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک