بازگشت هزاران ملوان به خانه بعد از ماهها سرگردانی در دریا

بازگشت هزاران ملوان به خانه بعد از ماهها سرگردانی در دریا زمین دار شو: بیش از دهها كشوری كه هابهای مهم كشتیرانی دارند، موافقت كردند مقررات مرزی و بندری را برای ملوانان تسهیل كرده و به تعویض بیش از 200 هزار ملوانی كه ماههاست به سبب شیوع ویروس كرونا نتوانسته اند به خشكی برگردند، كمك كنند.به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، کشورهایی شامل آمریکا، سنگاپور، یونان و امارات متحده عربی اعلام نمودند که محدودیت های مربوط به ویروس کرونا برای ملوانان را کاهش داده و پروازهای تجاری را می افزایند تا به تعویض ملوانان کمک کنند. این توافق بعد از ماهها فشار روی دولتها، بنادر و شرکتهای کشتیرانی برای یافتن چاره ای برای جابجایی ملوانان حاصل شده که موارد خودکشی و انقضای قرارداد خدمت آنها بالا رفته است.

پس از برگزاری نشست مجازی دریانوردی بین المللی که پنج شنبه گذشته از طرف انگلیس برگزار شد، ملوانان حالا بعنوان کارکنان ضروری در سطح بین المللی شناخته می شوند و این مساله به جابجایی آزادانه تر و سریعتر آنها کمک می نماید. به دنبال شیوع ویروس کرونا و لغو پروازها برای مقابله با این اپیدمی، بعضی از خدمه کشتیها بیش از یک سال است در دریا بسر می برند که فراتر از محدودیت زمانی توافقنامه های دریایی بوده است.

کیتاک لیم، دبیرکل سازمان بین المللی دریانوردی اظهار نمود حالا زمان اقدام برای ملوانان فرا رسیده است. فعالیت ایمن کشتیها و سلامت خدمه آنها نباید به خطر بیافتد. بحران انسانی ملوانان تبعاتی برای همه ما، اقتصاد جهان و ایمنی زندگی در دریا خواهد داشت.

در حالی که شرکتهای اداره کننده کشتیهای تفریحی توانسته اند بیشتر ملوانان را با بهره گیری از پروازهای چارتری و در بعضی موارد، کشتیهای خالی از مسافر به خانه برگردانند اما بیشتر خدمه کشتیهای تجاری سرگردان بوده اند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، حدود ۲۰۰ هزار ملوانی که روی کشتیها کار می کنند، به سبب محدودیتهای سفر نتوانسته اند به خانه برگردند در صورتیکه قرارداد خدمت آنها منقضی شده است.

طبق اعلام سازمان بین المللی دریانوردی، ملوانان معمولا بین چهار تا شش ماه در کشتیها خدمت می کنند و در دریا، در شیفتهای ۱۰ تا ۱۲ ساعت در هر هفت روز هفته فعالیت دارند.

بر اساس کنوانسیون سازمان بین المللی کار درباره کار دریایی، حداکثر مدتی که یک ملوان باید در کشتی بدون مرخصی کار کند، ۱۱ ماه است اما بعضی از ملوانان به مدت ۱۵ ماه متوالی در دوران شیوع پاندمی روی کشتیها بوده اند و نتوانسته اند از کشتی خارج شده و به خانه بروند.

حدود ۸۰ درصد از حجم تجارت جهانی بوسیله کشتیهای تجاری حامل محموله های فله ای، کالاهای کانتینری و محصولات انرژی در نفتکشها انجام می گیرد.

سازمان بین المللی دریانوردی قبل از این اعلام نموده که ملوانان در خط مقدم پاندمی کووید ۱۹ فعالیت می نمایند و نقش اساسی در حفظ جریان تجارت کالاهای اساسی مانند غذا، دارو و تجهیزات پزشکی دارند. با این وجود این بحران شرایط دشواری را برای ملوانان ایجاد کرده است و موجب ابهامات و مشکلات در دسترسی به بنادر، تامین مجدد و جابجایی خدمه کشتیها شده است.

منبع:

1399/04/21
15:24:01
5.0 / 5
2503
تگهای خبر: پرواز , شركت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک