مخالفت مجلس با سلب فوریت از طرح اصلاح قانون ستاندن مالیات از خانه های خالی

مخالفت مجلس با سلب فوریت از طرح اصلاح قانون ستاندن مالیات از خانه های خالی زمین دار شو: نمایندگان مجلس با سلب فوریت از طرح اصلاح قانون ستاندن مالیات از خانه های خالی مخالفت كردند.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، تقاضای سلب فوریت از طرح اصلاح ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات های مستقیم ( مالیات بر خانه های خالی) در دستور کار جلسه علنی بامداد امروز چهارشنبه مجلس قرار گرفت.
جعفر قادری نماینده شیراز بعنوان متقاضی در این زمینه اظهار داشت: کسی مخالف این نیست که مسکن را که به کالای سرمایه ای تبدیل گشته به کالای مصرفی برگردانیم، اما اگر می خواهیم قانون تصویب نماییم نباید ایرادات و اشکالات بیشتر شود.
وی ادامه داد: وقتی دولت که نیازمند درآمدهای مالیاتی است ستاندن مالیات از خانه های خالی را اجرا نکرده باید ببینیم دلیلش چیست؟ یکی از دلیلهای آن همین گردنویسی های ما در قانون است. این طرح باید در کمیسیون های عمران، بودجه، اجتماعی و شوراها به همراه آثار و پیامدهایش بررسی شود.
قادری با بیان این که طرح مالیات بر خانه های خالی ابهامات زیادی دارد اشاره کرد: نباید این طرح به صورت دو فوریتی آن هم فقط در کمیسیون اقتصادی بررسی شود. نباید جو زده عمل نماییم تا نهایتا آنچه از مجلس بیرون می رود مایه وهن شود. این که ما با تاخیر یک تا دو هفته ای کار پخته تحویل بدهیم بهتر است پس یک فوریت آنرا سلب کنید تا در کمیسیون ها بررسی شود و بتواند گره گشا باشد.
جواد کریمی قدوسی بعنوان مخالف این پیشنهاد اظهار داشت: ما می توانیم با تبدیل این طرح به قانون یکی از اشکالات بزرگ مردم بویژه طبقات ضعیف که خاکسترنشین شدند را حل کنیم؛ کسانی که چادر روی پشت بام می زنند و پشت بامشان را اجاره می دهند.
وی ادامه داد: اگر مجلس نتواند با طرح های فوریتی علاج مصیبت کند چیزی گیر مردم نمی آید.
در نهایت سلب فوریت این طرح به رای مجلس گذاشته شد که نمایندگان با آن مخالفت کردند.
دو فوریت طرح اصلاح قانون ستاندن مالیات از خانه های خالی یکشنبه هفته جاری در مجلس به تصویب رسیده بود.
منبع:

1399/04/25
14:57:25
5.0 / 5
2339
تگهای خبر: راه , عمران , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک