در ۴ ماهه ابتدای ۹۹ محقق شد

كشف ۱۲۴۹ مورد زمین خواری در كشور

كشف ۱۲۴۹ مورد زمین خواری در كشور معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در چهار ماهه ابتدای سال ۱۳۹۹ تعداد ۱۲۴۹ مورد رفع تصرف از زمین های دولتی به ارزش ۴۱۳۸ میلیارد تومان انجام گرفت كه استان تهران با آزادسازی ۴۵۰ میلیارد تومان رتبه اول را داشت.


علی نبیان در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: با تلاش یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در چهار ماهه ابتدایی سالجاری به دنبال ۱۶۴۲ مورد گزارش تعداد ۱۲۴۹ مورد رفع تصرف فوری از اراضی دولتی واقع در محدوده شهرهای کل کشور به مساحت تقریبی ۶۳۰ هکتار با ارزش ۴۱۳۸ میلیارد تومان انجام شد.
وی ادامه داد: همینطور در چهار ماهه ابتدای سالجاری برای حدود ۲۱۲ هکتار زمین به ارزش ۲۶۷۸ میلیارد تومان حکم قطعی رفع تصرف صادر گردیده است.
بیشترین تعداد رفع تعرض در استان بوشهر
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به اینکه در بخش رفع فوری تعرضات استانهای بوشهر، فارس و تهران به ترتیب بهترین عملکرد را به خود اختصاص داده اند، اظهار داشت: استان بوشهر با ۱۵۹ مورد رفع فوری تعرض بیشترین تعداد رفع تعرضات را به مساحت حدود ۱۸۰ هزار متر مربع نزدیک به ۹۷ میلیارد تومان داشته است.
نبیان تصریح کرد: بعد از آن استانهای فارس با ۱۰۱ مورد رفع فوری تعرض به مساحت حدود یک میلیون و ۲۸۴ هزار متر مربع و به ارزش ۲۷۵ میلیارد تومان رتبه دوم و استان تهران با ۷۱ مورد به مساحت ۲۶۵ هزار متر مربع به ارزش تقریبی ۱۶ هزار میلیارد ریال رتبه سوم در رفع تعرض فوری را به خود مختص کرده است.
تهران رتبه اول را در اجرای احکام داشت
معاون وزیر راه و شهرسازی همینطور درباره عملکرد استانها در اجرای احکام قطعی دادگاه ها اظهار نمود: در بخش اجرای احکام قطعی دادگاه ها در چهار ماهه ابتدایی سال جاری استان تهران با ۵۰ مورد اجرای حکم بهترین عملکرد را در میان یگان های حفاظت استان های کشور به خود مختص کرده است. یگان حفاظت استان تهران در مجموع ۲۵۵ هزار متر مربع زمین به ارزش تقریبی ۴۵۰ میلیارد تومان زمین را به دولت بازگردانده است.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به خط تلفن ۱۶۵۶ که آماده دریافت گزارش های مربوط به تصرفات زمین های دولتی است اظهار داشت: از مردم عزیز در سرتاسر کشور می خواهیم هر جا که دست اندازی هایی به انفال و زمین های واقع در محدوده شهرها را مشاهده نمودند با این خط تلفن تماس بگیرند.1399/04/30
23:18:24
5.0 / 5
2269
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک