دفاتر مشاوره املاك اجاره نامه صوری برای خانه خالی بنویسند، پلمب می شوند

دفاتر مشاوره املاك اجاره نامه صوری برای خانه خالی بنویسند، پلمب می شوند به گزارش زمین دار شو رئیس اتحادیه املاك اظهار داشت: اگر متوجه شویم كه مشاوران املاك برای یك واحد مسكونی خالی اجاره نامه صوری نوشته اند دفتر فرد خاطی را پلمب و پروانه اش را باطل می نماییم.


مصطفی قلی خسروی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: قانون مالیات بر خانه های خالی که از جانب مجلس مصوب شده لازم الاجرا است و ما هم به نوبه خود منافذ فرار از قانون را می بندیم.
وی اضافه کرد: بر این اساس به تمامی مشاوران املاک بخشنامه کرده ایم که چنانچه محرز شود مشاوری مبادرت به انعقاد اجاره نامه صوری برای واحدهای خالی کرده است، دفتر مذکور پلمب و پروانه صاحب املاک باطل می شود.
خسروی اظهار داشت: با عنایت به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، دریافت کد رهگیری برای کلیه قراردادهای اجاره الزامی است و از طرفین معامله می خواهیم این مورد را حتما از دفاتر املاک مطالبه کنند.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک تصریح کرد: موجران و مستاجرانی که می خواهند از وام کمک ودیعه اجاره مسکن یا دیگر تسهیلات دولتی استفاده کنند حتما باید دریافت کد رهگیری را جدی بگیرند.
خسروی همینطور درباره وضعیت بازار مسکن اظهار داشت: بعد از آن که دستگاه قضایی ممنوعیت درج قیمت مسکن در سایت های اینترنتی را اعلام نمود شاهد آرامش نسبی در بازار هستیم و معاملات رونق گرفته است.
وی با اشاره به اینکه مخالف تکنولوژی نیستیم اضافه کرد: در بعضی کشورها سایت هایی هستند که قیمت مسکن را بر مبنای معاملات نشان می دهند. در کشور ما هم سامانه کد رهگیری همین نقش را دارد. مشاوران املاک می توانند به این سامانه رجوع کنند و در هر منطقه یا محله که مد نظر دارند آخرین قیمت را بر مبنای معامله ای که انجام شده ببینند. اگر رویه بر این اساس باشد دیگر شاهد اعلام قیمت های دلخواه از سوی برخی مالکان که به نابسامانی بازار مسکن منجر می شود نخواهیم بود.
رئیس اتحادیه املاک کشور همینطور با اشاره به معرفی حسین مدرس خیابانی بعنوان وزیر پیشنهادی وزارت صنعت معدن و تجارت اظهار داشت: ساماندهی کد رهگیری برای صنف مشاوران املاک و ایجاد کمیسیون ها برای تنظیم بازار همچون خدماتی است که مدرس خیابانی ارائه نمود. وی با بیان این که مدرس خیابانی شناخت خوبی از حوزه مسئولیت وزارت صمت دارد اظهار داشت: با عنایت به مدت حدود یک سال تا آخر دولت، نباید زمان برای گزینه های مختلف صرف شود.
منبع:

1399/05/22
13:03:39
5.0 / 5
1923
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک