شهر جدید عالیشهر از آغاز تا امروز

شهر جدید عالیشهر از آغاز تا امروز به گزارش زمین دار شو بوشهر مدیرعامل شركت عمران شهر جدید عالیشهر اظهار داشت: شهرهای جدید بمنظور ساماندهی و توسعه برنامه ریزی شده شهرهای بزرگ و با اهدافی مثل جلوگیری از توسعه بی رویه مادرشهر، جذب سرریز جمعیت با ایجاد كانون های اشتغال در شهر جدید، جلوگیری از بالا رفتن قیمت زمین و ایجاد حاشیه نشینی در شهرهای بزرگ، سبك شدن بار ترافیك در مادرشهر ایجاد می شوند.


علی مقاتلی در نشست با خبرنگاران ضمن گرامیداشت هفته دولت و تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری محرم و صفر عنوان کرد: وظیفه اصلی شرکت های عمران شهرهای جدید ایجاد زیرساخت ها شامل معابر، آب و برق و تاسیسات زیربنایی است تا شهر شکل بگیرد.
وی با اشاره به لزوم خدمات دهی به مردم و تامین رفاه شهروندان اظهار نمود: این خدمات در چهار بخش اصلی عمومی شامل آموزش، درمان، ورزش و فرهنگی ارائه می شود.
این مسئول افزود: افزایش یکباره جمعیت عالیشهر در سال های ۹۲ و ۹۳ که بخشی ناشی از ساخت مسکن مهر و بخشی نیز ناشی از توسعه طبیعی شهر بوده، سبب شده جمعیت شهر عالیشهر بیش از دو برابر شود.
به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر بیان کرد: هم اکنون برای تامین فضای آموزشی و رسیدن به شرایط استاندارد استان بوشهر، دو زمین آموزشی به سرمایه گذار واگذار شده و یک زمین آموزشی نیز به هر مقطعی که آموزش و پرورش صلاح بداند اختصاص می یابد.
مقاتلی اضافه کرد: همین طور پروژه های مدرسه سازی شامل دو مدرسه ۱۲ کلاسه در مقطع ابتدایی در فازهای ۲ و ۴ و یک دبیرستان ۱۲ کلاسه در فاز ۲ در دست اجرا است که یکی از آنها در ایّام دهه فجر سال جاری و دیگری در سال ۱۴۰۰ به بهره برداری خواهد رسید.
وی با اشاره به اقدامات حوزه فرهنگی اشاره کرد: طرح مجتمع فرهنگی هنری آفتاب و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شرایط خوبی را در بخش فرهنگ به وجود آورده و سبب پیشبرد کارهای فرهنگی و هنری شده اند. ان شاالله با شروع به کار کانون پرورش فکری که نخستین کانون در شهرهای جدید است شاهد رونق کارهای فرهنگی و اجتماعی باشیم.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر افزود: خوشبختانه زمان مناسبی برای اجرای این پروژه اتفاق افتاده است، به این صورت که عملیات اجرایی آن در اسفند ۹۷ شروع شده و اواخر اسفند ۹۸ به پیشرفت بالای ۹۵ درصدی رسید اما به سبب شرایط خاص شیوع ویروس کرونا و محدودیت های به وجود آمده در تکمیل این پروژه وقفه به وجود آمده است. تلاش داریم در سال ۹۹ بتوانیم شرایط استفاده کودکان و نوجوانان عالیشهر از این ظرفیت را فراهم نماییم.
این مسئول اشاره کرد: در پروژه های چند سال اخیر تلاش شده از سبک معماری بومی بوشهری بهره گرفته شود.
علی مقاتلی با اشاره به اقدامات حوزه ورزشی و افتتاح یک استخر در سال ۹۶، اظهار داشت: همین طور یک پروژه چند منظوره روباز شامل چمن مصنوعی، زمین فوتبال، بسکتبال و والیبال در فاز ۳ آماده بهره برداری است که در هفته دولت سال جاری افتتاح می گردد و سال آینده نیز در حوزه ورزشی برمبنای برنامه عملیاتی پیش خواهیم رفت.

وی اشاره کرد: شهر عالیشهر با داشتن جمعیت نزدیک به ۳۰ هزار نفری، هم اکنون فضای درمانی که به مردم خدمات می دهد مناسب نمی باشد و باید هرچه سریعتر یک فضای درمانی مناسب راه اندازی شود. برای حل این مشکل برنامه ریزی شده که تا آخر سال یک مرکز درمانی مجهز برای عالیشهر و جمعیت پیرامون آن ایجاد شود. این مرکز با ۳۸۰۰ متر مربع زیربنا شامل بخش های بهداشتی و درمانی کامل، از سطح یک درمان بزرگ تر و از سطح بیمارستان کوچکتر است. در واقع یک مرکز جامع درمانی شمرده می شود که منابع مالی موردنیاز این پروژه تا حدودی تامین شده است.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر تصریح کرد: با توجه شرایط موجود و همه گیری ویروس کرونا نیاز به فضای درمانی، بیش از پیش احساس می شود پس باید با جدیت تمام نسبت به تکمیل پروژه اقدام گردد تا هر چه سریع تر به بهره برداری برسد. خوشبختانه با وجود شرایط سخت اقتصادی حمایت های خوبی دراین زمینه انجام شده و اهتمام ویژه ای برای فراهم کردن زیرساخت های ارائه خدمات به شکل مطلوب وجود دارد.
مقاتلی اشاره کرد: هم اکنون قسمتی از اقداماتی که در عالیشهر انجام می شود امکان خدمات دهی به شهرها و روستاهای مجاور را نیز فراهم نموده است که این موجب افتخار مجموعه ما است.
این مسئول با اعلان اینکه بیش از ۹۰ میلیارد تومان پروژه در شهر عالیشهر اجرا شده است، عنوان کرد: وجود فضای تفریحی و تفرجی به خصوص پارک ها، امسال سه پروژه پارک در فازهای ۳ و ۴ در دست اجرا داریم، همین طور یک پارک دو هکتاری در فاز ۲ نیز بمنظور ارتقای فاکتورهای فضای سبز پیش بینی شده است.
وی اظهار نمود: در بخش زیربنایی حدود ۱۰۰ میلیارد تومان پروژه در حال اجراست و یا تکمیل شده که بخش قابل توجهی از این پروژه های زیربنایی، تامین زمین برای طرح اقدام ملی مسکن –که از سال قبل آغاز شده- بوده است.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر اشاره کرد: بمنظور تامین منابع پروژه های گفته شده، در سال ۹۶ کمتر از ۲۰ میلیارد تومان توانستیم تامین منابع نماییم، و در سال ۹۸ بیش از ۴۰ میلیارد تومان اعتبار جهت اجرای پروژه ها تامین شد.
علی مقاتلی پروژه های زیربنایی برنامه ریزی شده برای سال ۹۹ که مطالعات آن تکمیل شده و ترجیحاً باید آغاز شود، شامل مطالعات جمع آوری شبکه فاضلاب و ایجاد تصفیه خانه بعنوان نیاز ضروری شهر است که هم اکنون شرایط خوبی از این لحاظ نداریم. پیگیری های دراین زمینه انجام شده است و ان شالله امسال عملیات اجرایی آن شروع می شود.
وی با اشاره به انجام مطالعات حمل و نقل برون شهری اظهار داشت: جمعیت عالیشهر به حدی نرسیده که توجیه خوبی برای ایجاد زیرساخت حمل و نقل برون شهری داشته باشد، با این وجود برنامه مطالعات حمل و نقل برون شهری و بخش بزرگراهی را حتما در برنامه های سال جاری لحاظ خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر اظهار داشت: موضوع مهم دیگر بحث آرامستان است که مکان یابی آن صورت گرفته و مطالعات آن نیز انجام شده است. البته در مقطعی مشمول جابجایی شده، اما امسال عملیات اجرایی آنرا با همکاری شهرداری انجام خواهیم داد.
مقاتلی با اشاره به برنامه های تامین مسکن بیان کرد: یکی از وظایف حاکمیت و دولت ها برنامه ریزی در ایجاد زیرساخت ها برای تولید مسکن می باشد، البته وظیفه دولت ساخت مسکن نیست بلکه تامین زمین و ارائه تسهیلات به افراد نیازمند مسکن را انجام می دهد. سال قبل بر حسب دستور رئیس جمهور قرار بر این شد که طی سال های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰، تعداد ۲۰۰ هزار واحد در ۲۰ شهر جدید کشور راه اندازی شود که سهم شهرهای جدید استان بوشهر، ۲۲۵۰ واحد در عالیشهر و ۴۸۰۰ واحد نیز در شهر جدید سیراف (نایبند) است.
این مسئول اشاره کرد: تکلیف داریم که برنامه ریزی برای ایجاد زیرساخت های لازم برای تولید مسکن را انجام دهیم. از سال قبل برنامه ریزی ها در این خصوص شروع شده و هم اکنون قسمتی از زیرساخت ها مانند زمین آماده شده و برای حدود ۱۸۰۰ واحد نیز در حال تولید زمین در فازهای ۴ و ۶ هستیم که عملیات زیرساختی شروع شده است.
وی با تاکید بر اینکه خوشبختانه مشکلی از لحاظ تولید زمین نداریم، اظهار داشت: در بخش مسکن یکم نیاز افراد نیازمند به مسکن مانند جوانان و مسکن اولی ها و افراد با شرایط خاص دیده شده است که سهمیه آن توسط وزارتخانه تخصیص یافته است.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر اشاره کرد: در مرحله اول ثبت نام که سال قبل انجام شد تعداد ۱۰۰۰ واحد به مسکن اولی ها اختصاص داده شد، در اسفند ماه و تجدید مدت زمان ثبت نام، ۵۰۰ واحد دیگر نیز به سهمیه ها افزوده شد. تعداد ۱۵۰۰ واحد مسکن اولی و ۷۵۰ واحد در بخش های دیگر و با مشارکت سرمایه گذاران تولید مسکن خواهد شد.
علی مقاتلی اشاره کرد: از سال قبل که جزئیات طرح به مردم اعلام شده است، ۲۲۰۰ نفر در سامانه ثبت نام کرده اند که البته به سبب شرایط خاص تنها به افراد نیازمند واقعی تعلق می گیرد و باید شرایط لازم برای برای دریافت مسکن را داشته باشند.
وی اشاره کرد: در تدوین سند حوزه اجتماعی، برنامه های بسیار متنوع و اجرایی دیده شده است، به جهت اینکه علاوه بر ایجاد زیرساخت های عمرانی در شهر، باید برنامه های متنوع اجتماعی و فرهنگی نیز داشته باشیم.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر با اشاره به برنامه های هفته دولت اظهار داشت: همزمان با هفته دولت امسال، سه پروژه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، هنرستان ۱۲ کلاسه و زمین چند منظوره ورزشی روباز با مجموع سرمایه گذاری ۱۳۰ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.
منبع:

1399/05/31
20:27:56
5.0 / 5
1877
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک