دستمزد كارگران در نیمه دوم سال بازبینی می شود؟

دستمزد كارگران در نیمه دوم سال بازبینی می شود؟ یك مقام مسئول كارگری از شورای عالی كار خواست مذاكرات دستمزد سال آینده را طی ماه های آینده آغاز كند تا تعین دستمزد كارگران به سرنوشت مزد سال ۹۹ گرفتار نشود.


فتح اله بیات در گفت و گو با ایسنا، بازبینی مجدد دستمزد در نیمه دوم سال را بعید دانست و اظهار داشت: تجربه سالهای گذشته نشان داده که هر چقدر بر اصلاح و بازبینی دستمزد تاکید می نماییم، نتیجه نمی دهد و با وضعیتی که سال جاری در بحث دستمزد و حق مسکن شاهد بودیم، بعید است که به سمت بازبینی مزد در نیمه دوم سال برویم و باید مثل سالهای گذشته به انتظار مذاکرات فشرده روزهای آخر سال بمانیم.
وی ادامه داد: متاسفانه روند تعیین حقوق و دستمزد سال جاری کارگران را اذیت کرد و خانوارهای آنان را نگران کرد بنابراین معتقدم باید پیش از آخر سال تکلیف رقم دستمزد مشخص شود و وضع معیشت کارگران به شکل منطقی و علمی مورد بحث و مذاکره قرار گیرد.
رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی با اشاره به تاخیر تصویب افزایش حق مسکن کارگران اظهار نمود: در شرایطی که پیشنهاد افزایش حق مسکن با حضور سه وزیر دولت مطرح و تصویب می شود نیازی به مصوبه هیات وزیران برای عملی شدن نیست و وزارت کار می تواند آنرا اصلاح آنرا در دستور کار قرار بدهد.
بیات افزود: روند اصلاح تعیین حق مسکن هم باید از شورایعالی کار آغاز شود، به این نحو که شورا درخواست بدهد و آنرا با وزارت کار در بین بگذارد و مصوبه اش را بگیرد. مثل بن خواربار و سایر مزایا که روی حقوق می آید، تکلیف افزایش حق مسکن هم در شورایعالی کار مشخص شود.
به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، با تصویب هیات وزیران مبلغ کمک هزینه مسکن کارگران از ۱۰۰ هزار تومان به ۳۰۰ هزار تومان در سال ۱۳۹۹ افزایش پیدا کرد. حق مسکن تنها آیتم بسته مزدی کارگران است که با وجود پیشنهاد و تصویب در شورایعالی کار برای اجرایی شدن باید از تصویب هیات وزیران بگذرد.1399/06/02
15:38:08
5.0 / 5
1848
تگهای خبر: مسكن , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک