معاون وزارت صمت خبر داد:

رونمایی از طرح های بازسازی ناوگان سنگین به جای نوسازی

رونمایی از طرح های بازسازی ناوگان سنگین به جای نوسازی به گزارش زمین دار شو معاون امور صنایع وزارت صمت اظهار داشت: بزودی قرارداد بازسازی ۲۰ هزار دستگاه كامیون با وزارت راه و اتوبوس درون شهری با وزارت كشور را به امضا می رسانیم.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، مهدی صادقی نیارکی در مراسم افتتاح شرکت تولیدکننده کشنده کامیون که بامداد امروز به صورت ویدئوکنفرانس با دستور رئیس جمهور به بهره برداری رسید، تصریح کرد: این طرح در جهت برنامه وزارت صمت در خصوص نوسازی ۱۷۶ هزار دستگاه کامیون فرسوده در خلال سه سال اجرا می شود. سال جاری هم مقرر است ۲۵ هزار دستگاه کامیون فرسوده نوسازی شوند.
وی اضافه کرد: برای نوسازی این تعداد دستگاه کامیون فرسوده یک میلیارد دلار نیاز است که نیمی از آن از محل ارز بازگشت از صادرات امکان تأمین دارد و از رئیس جمهور می خواهیم که به بانک مرکزی دستور دهد این مبلغ را تخصیص دهند.
معاون امور صنایع وزارت صمت خاطرنشان کرد: هفته گذشته با پیگیری وزیر راه و شهرسازی یکی از شرکت های بزرگ تولیدکننده خودرو های سنگین با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای قرارداد تولید هزار دستگاه کامیون نو و جایگزینی آن با کامیون های فرسوده را به امضا رساند.
وی افزود: این قرارداد در نوع خود برای نخستین بار بود که به امضا می رسید و مقرر است در این طرح، بانک ها ۸۰ درصد اعتبار مورد نیاز اجرای طرح را تأمین کنند.
صادقی نیارکی اضافه کرد: همینطور قراردادی با سازمان راهداری بزودی امضا می نماییم که طی آن بازسازی کامل ۲۰ هزار دستگاه کامیون فرسوده اجرایی می شود.
وی خاطرنشان کرد: با اجرای طرح اوورهال خودرو های فرسوده می توانیم به هدف نوسازی ناوگان دست یابیم.
صادقی نیارکی همینطور از اجرای طرح مشترک وزارت صمت و کشور در خصوص نوسازی اتوبوس های درون شهری اطلاع داد و اظهار داشت: در این طرح با یک چهارم هزینه تولید اتوبوس نو می توانیم اتوبوس های درون شهری موجود را اوورهال نماییم.
به گفته وی، در این طرح اتوبوس های کهنه به صورت کامل تغییر می کنند. این نوسازی شامل تغییرات ۲۰ تا ۸۰ درصدی اتوبوس های فرسوده است و قابلیت نوسازی موتور، گیربکس و حتی بدنه اتوبوس را هم دارد.
معاون امور صنایع وزارت صمت درباره طرحی که امروز به بهره برداری رسید، تصریح کرد: در این پروژه یک کارخانه خصوصی تولید خودرو با ظرفیت تولید سالانه سه هزار دستگاه کشنده و با سرمایه گذاری ۲۷۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی مستقیم ۱۰۰ نفر به بهره برداری می رسد.


منبع:

1399/06/04
19:08:20
5.0 / 5
1846
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک