ساماندهی مسكن سیستان و بلوچستان، اولویت كشور

ساماندهی مسكن سیستان و بلوچستان، اولویت كشور بالغ بر ۲۵ هزار نفر در حاشیه شهر چابهار زندگی می كنند كه عموماً محل زندگی آنها آلونك هایی بدون آب و برق است؛ این صحبت یكی از نمایندگان مجلس است كه می گوید برخی از نمایندگان، مأمور رسیدگی به مشكلات حاشیه نشینان سیستان و بلوچستان شده اند.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، طبق آماری که سال ۱۳۹۶ عرضه شد ۴۱ درصد مردم سیستان و بلوچستان و ۵۰ درصد مردم چابهار حاشیه نشین هستند. بیکاری و خشکسالی همچون مشکلاتی است که مردم این منطقه را درگیر کرده و البته دولت و مجلس برای رفع این معضلات ورود کرده اند.
بیشترین حاشیه نشینی کشور بر مبنای جمعیت در چابهار
اواخر خرداد ماه بود که مهدی عبوری مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری در بازدید از منطقه سیستان و بلوچستان اعلام نمود: بیشترین حاشیه نشینی بر مبنای نرم جمعیت در کشور به چابهار اختصاص دارد. او از انعقاد تفاهم نامه ای بین وزارت راه و شهرسازی، بسیج سازندگی و بسیج مستضعفان اطلاع داد که بر مبنای آن طرح پاکسازی چابهار از معضل حاشیه نشینی مقرر است به صورت پایلوت کشوری اجرا شود.
احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان هم آنجا اطلاع داد که دولت ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای حل مساله حاشیه نشینی سیستان و بلوچستان مختص کرده است.
نوسازی ۱۰ هزار واحد مسکونی در زاهدان
دوم شهریور ماه ۱۳۹۹ هم علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار داشت: ۱۰ هزار واحد مسکونی در بافت های حاشیه ای زاهدان در حال نوسازی است که برخی از این واحدهای برای دریافت تسهیلات و صدور پروانه به بانک ها و شهرداری معرفی شده اند.
همواره گفته می شود که حل معضلات مربوط به بافت های ناکارآمد و سکونتگاه های غیررسمی از عهده یک دستگاه خاص بر نمی آید و باید خیلی از وزارت خانه ها، سازمان ها و ارگان ها در این مورد ورود کنند. دستگاه هایی مثل وزارت نیرو، شهرداری ها، بنیاد مسکن، بانکها و چندین دستگاه دیگر باید وزارت راه و شهرسازی را برای هدف نوسازی سالیانه ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در کل کشور یاری کنند.
اخیرا برخی نمایندگان استان تهران که بازدید از مناطق محروم را در دستور کار خود قرار داده اند به استان سیستان و بلوچستان سفر کرده و گفته می شود الان در حال بازدید از مناطق حاشیه نشین شهرستان چابهار هستند.
سیدنظام موسوی نماینده مردم تهران با بیان این خبر گفته است: ۲۵ هزار نفر در حاشیه شهر چابهار زندگی می کنند که عموماً محل زندگی آنها آلونک هایی بدون آب و برق است. او اظهار داشت که برخی از نمایندگان، مامور و موظف به پیگیری مشکلات حاشیه نشینان شدند.
منبع:

1399/06/14
17:27:44
5.0 / 5
1762
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک